Naga MarketsAuthor: Marc de Ruijter
Creative Commons License.

Zaufanie i pewność inwestorów cały czas znajduje się pod silną presją – wszystko za sprawą napięć geopolitycznych związanych z Rosją i strefą Gazy oraz słabymi prognozami wzrostu gospodarczego. W dzisiejszej nocie handlowej Credit Agricole zwraca uwagę na wczorajsze odczyty ankiety przygotowanej przez ZEW, podsumowującej sentymenty gospodarcze panujące na terenie Niemiec.

Pomimo tego, że dane z miesiąca na miesiąc są coraz gorsze i prognoza zakładała silne spadki, to nikt nie przewidywał, że ostatecznie ocena punktowa znajdzie się na najniższych poziomach od 2012 roku. Można to traktować jako kolejny sygnał słabnącego przepływu kapitałów – niekorzystnie wpływającego na euro.

W środowisku słabnącego napływu kapitału CA oczekuje, że wspólna waluta będzie bardziej wrażliwa na prognozy dotyczące polityki monetarnej. Dodając do tego ryzyko dalszego rozchodzenia się poglądów co do prowadzenia polityki pieniężnej na linii FED-ECB, EUR/USD powinno cały czas znajdować się pod silną presją spadkową.

W związku z powyższymi Credit Agricole w swojej rekomendacji handlowej zaleca utrzymywanie krótkich pozycji na EUR do USD. Bank sam takową pozycję posiada – aktywacja miała miejsce na 1.3780, TP natomiast znajduje się na 1.3300.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here