Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleDecyzja Bank of Canada w sprawie wysokości stopy overnight jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dnia. Do publikacji decyzji zostało jeszcze kilka godzin (zaplanowano ją na godzinę 16:00). Analitycy Credit Agricole pomagają klientom banku wykorzystać je do odpowiedniego pozycjonowania się na rynku.


Konsensus rynkowy zakłada, że nie doczekamy się dziś zmiany w poziomie najważniejszej z kanadyjskich stóp procentowych. Większość rynku, w tym także my, zastanawia się jednak jak BoC zareaguje na wcześniej opublikowane, słabsze dane makroekonomiczne – zdradzają analitycy Credit Agricole.

Najprawdopodobniej, dzisiejsze oświadczenie będzie pozostanie dosyć neutralne jeśli chodzi o przyszłą ścieżkę zmian w kanadyjskiej polityce monetarnej choć może również pojawić się znane nam już stanowisko wait-and-see. Niemal pewne są odniesienia do wcześniejszych słabych wyników gospodarki Kanady – mowa tu przede wszystkim o słabszym sektorze przemysłowym oraz poziomie eksportu.

Handlujesz na danych makro? Sprawdź egzekucję FxPro

Być może doczekamy się odniesienia do cen ropy naftowej – jednego z głównych produktów eksportowych Kanady. Mamy również wrażenie, że w dzisiejszym oświadczeniu znajdzie się sporo porównań do gospodarki południowego sąsiada Kanady czyli Stanów Zjednoczonych.

Nie spodziewamy się fajerwerków – przyznaje bank – więc to raczej oczywiste, że reakcja CAD powinna być stłumiona. Jeśli już mówić o jakichkolwiek potencjalnych scenariuszach, to stawialibyśmy na gołębią niespodziankę, która doda pary do kolejnych wzrostów USD/CAD.

USD/CAD czekając na decyzję BoC pozostaje w rozszerzającym się trójkącie.
USD/CAD czekając na decyzję BoC pozostaje w rozszerzającym się trójkącie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here