Naga MarketsAuthor: Images Money
Creative Commons Attribution License

W związku z brakiem wydarzeń makroekonomicznych ruszających rynkami, funt szterling na początku tygodnia zanotował trochę gorsze wyniki. Zdaniem Credit Agricole może być to powiązane z realizacją zysków przez inwestorów.

Z najnowszych danych IMM wynika, że spekulacyjne długie pozycje osiągnęły poziomy, których nie notowaliśmy na rynku od siedmiu lat. Wszystko wskazuje na to, że waluta weszła w obszar wykupienia.Z drugiej jednak strony dane dotyczące pozycjonowania mogą przesadnie interpretować ryzyko głębszej korekty spadkowej. Okaże się to prawdą w momencie, gdy dalsze perspektywy wzrostowe gospodarki zostaną utrzymane, a kolejne odczyty makroekonomiczne pozytywne. Niespekulacyjne napływy kapitału mogą kompensować dodatkowe zyski.

Credit Agricole spodziewa się, że aprecjacja GBP nadal będzie się utrzymywała. Co do wydarzeń z kalendarza makro inwestorzy powinni skupić się na zaplanowanym na ten tydzień posiedzeniu BoE. Dzisiejsze dane odnośnie produkcji przemysłowej zawiodły i funt od razu zapikował w dół. Nie zmienia to jednak podejścia CA do krótkoterminowych prognoz i dalszych wzrostów waluty.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here