Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleMiniony tydzień przyniósł nam decyzje RBA oraz BoE w sprawie kształtu polityki monetarnej obu krajów. Poznaliśmy również najnowsze dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy, które okazały się być znacznie bardziej optymistyczne niż ktokolwiek zakładał. Analitycy Credit Agricole analizują ostatnie wydarzenia, dochodząc jednocześnie do wniosku, że USD wciąż warte jest kupna…


Jedynie działanie BoE wywołało zauważalny efekt na rynku, choć pierwsze od lat cięcie stóp procentowych było już bardzo dobrze wycenione od dłuższego czasu. Być może to czynnik przejściowy i nasze wnioski nie są poprawne, lecz coraz mniejsza reakcja inwestorów na tak poważny sygnał jakim jest obniżenie poziomu stóp procentowych może świadczyć o tym, że w dobie ekstremalnie niskich stóp, ten instrument traci na znaczeniu – przekonują analitycy Credit Agricole.

Te artykuły również Cię zainteresują
Handluj walutami egzotycznymi takimi jak USD/PLN, EUR/PLN czy USD/NOK razem z FxPro – porównaj spready

To stawia amerykańskiego dolara w pozycji dość uprzywilejowanej. Prawdopodobnie nie tylko zdaniem Credit Agricole, ale również i innych dużych graczy to właśnie Stany Zjednoczone z pośród gospodarek G10 mają największe szanse na postęp w normalizacji swojej polityki monetarnej. To oznacza, że inwestorzy znacznie mocniej zareagują na każdą kolejną oznakę siły amerykańskiej gospodarki – przekonuje bank.

Ostatni raport non farming payrolls pozytywnie zaskoczył, ale pokazał również wspomnianą siłę Stanów Zjednoczonych, które zmagają się co prawda z czynnikami ryzyka, jednak są one przejściowe. Wzrost prognoz dotyczących ścieżki przyszłych podwyżek oraz analiza sytuacji pozwala nam sądzić, że w kolejnych miesiącach USD będzie sobie dobrze radziło wobec walut surowcowych takich jak CAD czy NOK.

USD/NOK jak na razie nie generuje sygnałów kupna. Analitycy Credit Agricole mimo to wskazują na wysokie prawdopodobieństwo wzrostów tej pary.
USD/NOK jak na razie nie generuje sygnałów kupna. Analitycy Credit Agricole mimo to wskazują na wysokie prawdopodobieństwo wzrostów tej pary.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here