Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Dzisiejsze FOMC jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem makroekonomicznym tego tygodnia. Już dzisiaj o 20:00 czasu polskiego poznamy decyzję w sprawie wysokości stóp na amerykańskim rynku, a także usłyszymy co ma do powiedzenia prezes FED – Jannet Yellen. Poniżej znajduje się komentarz Credit Agricole w sprawie dzisiejszego oświadczenia FOMC oraz przyszłych ruchów USD.


Bank wypowiada się na przytoczone tematy nad wyraz skromnie, spekulacje co do oświadczenia jakie usłyszymy dziś o 20:00 na pewno będą się nasilać z biegiem czasu, by jak zwykle osiągnąć swój szczyt tuż przed samą decyzją. Najważniejszą informację Credit Agricole zawarł już w pierwszym akapicie swojego komentarza: Kupujemy USD”. Bank oczekuje dalszych wzrostów amerykańskiego dolara względem pozostałych walut o niskim oprocentowaniu.

Relację w czasie rzeczywistym z dzisiejszej konferencji można śledzić w Forex na Żywo.

O takiej decyzji przesądził trwający impas pomiędzy Grecją a jej kredytodawcami, który wciąż – zdaniem analityków Credit Agricole – ma wpływ na aktualną sytuację rynkową. Bank stwierdza również, że dopóki ECB nie zredukuje pomocy dla Greków kryzys może zostać zażegnany przy odpowiedniej ilości czasu jaką dostaną politycy. USD może i prawdopodobnie umocni się względem pozostałych walut G10. Credit Agricole przywołuje przykład japońskiego jena, którego para z USD może całkowicie poddać się wpływowi umacniającego się dolara.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here