Naga MarketsJeżeli ktoś liczy na to, że FOMC podejmie wreszcie jakieś zdecydowane działania to Credit Agricole uspokaja – na pewno nie w tym miesiącu. Dzisiejsze posiedzenie Komitetu najprawdopodobniej nie doprowadzi do nieoczekiwanych zmian na obecnym froncie polityki monetarnej. Stopa funduszy federalnych FED pozostanie niezmieniona a tapering będzie kontynuowany z redukcją o kolejne 10 miliardów dolarów.

„FED zakupi długoterminowe papiery skarbowe o wartości 25 miliardów dolarów oraz hipoteczne listy zastawne (MBS) o wartości 20 miliardów dolarów w przyszłym miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że Komitet nadal będzie zmniejszał tempo skupu aktywów w regularnych odstępach czasowych, podczas kolejnych spotkań” – twierdzą przedstawiciele Credit Agricole.

Jako, że FOMC podczas ostatniego posiedzenia przeszedł od ilościowych instrukcji wyprzedzających do posiadających szerszy kontekst jakościowych wskazówek – w skład, których wliczyć można dane z rynku pracy, wskaźniki presji inflacyjnej, oczekiwania inflacyjne oraz odczyty dotyczące sytuacji finansowej – dzisiejsze Forward Guidance lub wypowiedzi członków komitetu okażą się raczej zrównoważone oraz statyczne.

Uczestnicy rynku będą analizować oceny koniunktury gospodarczej zawarte już w pierwszym akapicie miesięcznego raportu FOMC – powinny znaleźć się tam informacje o subtelnych zmianach i delikatnym przyspieszeniu aktywności. Ostra zima spowodowała bowiem zdecydowane i silne odnowienie wzrostowej dynamiki na wiosnę.

„Wierzymy, że FOMC zachowa swoje dotychczasowe poglądy. Członkowie Komitetu stwierdzą najprawdopodobniej, że utrzymanie obecnych, docelowych zakresów stopy funduszy federalnych FED jest jak najbardziej zalecane – nawet w dłuższym okresie czasu po zakończeniu programu skupowania aktywów. FOMC jest zdania, że nawet w przypadku gdy zatrudnienie i inflacja znajdują się blisko docelowych poziomów to obecne warunki ekonomiczne – przez pewien czas – mogą utrzymywać stopę funduszy federalnych poniżej pułapu, który w odczuciu Komitetu uznawany jest za odpowiedni.”

Czy przewidywania Credit Agricole okażą się słuszne? Dowiemy się już dzisiejszego popołudnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here