Naga MarketsFED zaskoczył rynki dostarczając bardzo ostrożną ocenę długoterminowej perspektywy gospodarczej USA oraz perspektywy inflacyjne i znacznie niższą ścieżkę dochodzenia do stóp procentowych. Zmiany napędzane były przez ostatnią wyprzedaż na giełdzie chińskiej, która spowodowała nieuzasadnione zaostrzenie globalnych warunków finansowych. Ekonomiści Credit Agricole utrzymują, że podwyżka nastąpi w październiku. Jednak gołębi FED i fakt, że zagrożenia dla światowego wzrostu gospodarczego i inflacji pozostają w dużej mierze nierozwiązane powoduje, że istnieje ryzyko, że niskie stopy mogą pozostać na dłużej.

Wrześniowe posiedzenie FED było ciosem dla dolarowych byków, ale niewiele się zmieniło pod względem perspektyw między FED, a innymi bankami centralnymi. Brak działań Amerykanów może wkrótce pobudzić EBC i BoJ do działania. To powinno utrzymać ryzyko dla EUR i JPY na minus w stosunku do USD.

Ponadto FED był był bardziej gołębi z powodu obaw o gloablny wzrost gospodarczy i inflację. To nie jest to środowisko, które zachęca do podejmowania ryzyka. Chiny wciąż rzucają długi cień na rynki, a wszelkie odbicia mogą być krótkotrwałe.

GBP może być zwycięzcą ponieważ BoE jako jedyny wysyła wyraźny sygnał, że stopy niedługo zostaną podniesione.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here