Naga MarketsWiele z trendów do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić zanikło. Euro (i większość z europejskich walut) straciło swoją dynamikę, natomiast dotychczas słaby dolar odzyskuje swój dawny blask. Jednocześnie, AUD, NZD czy CAD – niegdyś ulubieńcy rynków – dziś silnie tracą ze względu na obecny sentyment do ryzyka. Analitycy Credit Agricole zadają tytułowe pytanie – czy to początek końca dotychczasowego rynku walutowego?


Rynki się zmieniają – to jasne i wystarczy z wyprzedzeniem rozpoznać nadchodzące zmiany by księgować zyski. Analitycy Credit Agricole przekonują, że w tym tygodniu znajdziemy odpowiedzi na przynajmniej część pytań nurtujących inwestorów. Wynik włoskich wyborów jest pierwszą z nich. Choć z tym głosowaniem wiązaliśmy pewne nadzieje, to spełnił się nasz bazowy scenariusz – przekonują analitycy wskazując na polityczny pat jaki ma miejsce obecnie w trzeciej co do wielkości gospodarce strefy euro.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Niemniej jednak bank wątpi w to by ryzyko polityczne w Europie doprowadziło do wyraźnych spadków wyceny EUR. Jednym z powodów, dla których zarówno niedźwiedzie jak i byki nie zamierzają odkryć wszystkich kart jest marcowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Mario Draghi może wysłać wówczas pierwszy, ostrożny sygnał nadchodzących zmian w polityce monetarnej EBC – przekonują analitycy. Zdaniem Credit Agricole ten rok przyniesie początek końca trwającego w Europie programu skupu aktywów. Choć do niezmąconego optymizmu wciąz wiele brakuje, Credit Agricole namawia do akumulacji euro, które w kolejnych miesiącach powinno sukcesywnie zyskiwać wobec CHF czy AUD. 

Więcej komentarzy Credit Agricole znajdziesz w bazie FxWatcher>>>

W piątek, 9 marca poznamy również najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Non farming payrolls za luty tego roku powinny rzucić więcej światła na amerykański rynek pracy. Analitycy Credit Agricole oczekują, że dalsza wycena tegorocznych podwyżek FOMC doprowadzi do wzrostu wyceny dolara. Tymczasem Reserve Bank of Australia oraz Bank of Canada mogą nieco zmienić swoją dotychczasową retorykę czym osłabią byki obecne na AUD czy CAD – czytamy w komentarzu banku. Zdaniem Credit Agricole Bank of Japan z całą pewnością pozostanie oddany swojej dotychczasowej, stymulacyjnej polityce monetarnej jednak rynek może zignorować te gołębie przesłanie. W portfolio Credit Agricole wciąż znajdują się krótkie pozycje na AUDUSD i NZDCAD a także długie pozycje na EURCHF oraz GBPCHF.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolityka nikomu nie pomaga – 65 rządów w 73 lata
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 5 – 9 marca
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here