Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleDolar amerykański rozpoczął tydzień od bardzo silnych akcentów zyskując w stosunku do wszystkich głównych walut. EUR nie było w stanie utrzymać ostatnich wzrostów w okolicach 1.15 i zaczęło silnie opadać. Potwierdza to jedynie prognozy Credit Agricole, że jest to idealny punkt sprzedażowy.


Lepsza kondycja dolara amerykańskiego jest niejako korektą ciągu dotychczasowych strat wynikających z naciągniętego pozycjonowania rynkowego oraz niekorzystnych danych makroekonomicznych napływających z USA.

Patrząc na indeks wartości dolara stosowany przez Rezerwę Federalną, amerykańska waluta w przeciągu ostatnich 35 lat zaliczyła sześć dużych trendów wzrostowych. Średnie osunięcia pomiędzy tymi okresami wynosiły ponad 6%. Obecne spadki ze szczytów zeszłorocznych wynoszą obecnie 5% co sugeruje, że wzrosty EUR/USD były jedynie porządną korektą a nie odwróceniem długoterminowej tendencji.

Indeks USD TWI
Indeks USD TWI

Słabe dane amerykańskie oraz znaczny skok rentowności europejskich papierów dłużnych również dorzucił tutaj swoje trzy grosze. USD w szerszej perspektywie posiada cały czas spory potencjał wzrostowy co powinno skutecznie pchać EUR/USD w dół.

W związku z tym Credit Agricole w zeszłym tygodniu (piątek) zdecydowało się otworzyć kolejną krótką pozycję na EUR/USD celując w 1.0800. Wejście miało miejsce na wysokości 1.1385, SL ustawiono natomiast na 1.1680.

EURUSDDaily 20.05

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here