Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleRynek głośno dyskutował na temat usunięcia przez FED słowa cierpliwość z swojego ostatniego komunikatu. Nieco z boku, ale nadal będący przedmiotem zainteresowania okazał się fakt, że w tym samym oświadczeniu obniżono przewidywania co do przyszłych wartości stopy inflacji, tempa wzrostu gospodarczego, oraz kształtu polityki monetarnej USA. Ocena członków FED (sławne kropki) zbliżyła się do krzywej oczekiwań rynkowych, jednak wciąż wydaje się być sporo ponad nią. Co na temat jutrzejszego spotkania FOMC sądzi Credit Agricole? Poniżej znajduje się krótki raport przygotowany przez zespół ekonomistów tego banku.


Ekonomiści Credit Agricole zauważają, że ostatnie sprawozdania FED pokazują spory rozrzut oczekiwań członków Rezerwy w stosunku do daty rozpoczęcia, oraz rozmiarów ograniczeń nowej polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. FOMC podzielił się na dwa główne obozy składające się z optymistów (Lockhart, Bullard i Lacker), którzy są zdania, że najczęściej wspominane terminy pierwszych podwyżek – czerwiec lub wrzesień – są jak najbardziej realne i gospodarka USA będzie gotowa na zaciśnięcie polityki monetarnej w okresie letnim.

Drugi obóz, którego członkami są obecna prezes FED Janet Yellen, oraz Stanley Fisher, nadal oczekują podwyżek w 2015 roku, jednak ich zdaniem powinno to nastąpić nieco później niż oczekują tego wszyscy. Ostatni członek Komisji – Charles Evans skłania się nawet do przesunięcia daty pierwszej podwyżki na pierwsze tygodnie 2016 roku, jak tylko prognozy poziomu inflacji staną się bardziej pewne. Jak podkreśla Credit Agricole, najbliższe minutki FOMC powinny podkreślić tą różnorodność poglądów.

n95Dodatkowo, zdaniem banku podczas najbliższego odczytu stanowiska FOMC inwestorzy będą szukać wskazówek, czy wciąż słaby wzrost reszty świata (vide Europa), oraz mocny dolar był tematem rozmów decydentów. Dowód na to, że FED jest teraz zainteresowany wpływem dolara na pozostałe gospodarki będzie dużym zaskoczeniem o wyraźnie gołębim wydźwięku. Taka niespodzianka z pewnością wpłynie na przyszłość amerykańskiej waluty.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat aktualnych pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here