Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleW dzisiejszej rekomendacji Credit Agricole dzieli się przemyśleniami swoich analityków dotyczącymi dwóch popularnych walut surowcowych: AUD i NZD. Czy warto się nimi zainteresować w ciągu najbliższych sesji? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej:


W wyniku ostatniego spotkania FOMC, sentyment do ryzyka oraz ogólny trend na parze AUD/USD pozostanie zdominowany przez USD. Silna, odwrotna korelacja AUD z poziomem ryzyka rynkowego wskazuje, że wycena australijskiego dolara w dużej mierze pokrywa się z apetytem na ryzyko obecnym na rynku – stwierdza w rekomendacji bank.

Choć Fed odegrał swoją rolę w obecnej sytuacji, to jednak Chiny również wywrą zauważalny wpływ na AUD. Zgodnie z tą retoryką, wielu obserwatorów rynku będzie bacznie przyglądać się dzisiejszej publikacji raportu dotyczącego poziomu przemysłowego CPI w Chinach – zauważa Credit Agricole – próbując przyrównać opublikowaną wartość do aktualnego trendu tego wskaźnika. Choć wnioski z jego badania są jednoznaczne – Chiny borykają się z spowolnieniem gospodarczym którego nie powstrzymały nawet ostatnie działania regulatorów. c88

Pomimo Chin i efektu jaki wywierają na pozostałe gospodarki regionu, Credit Agricole jest zdania, że dalsze luzowanie ze strony RBA jest wysoce prawdopodobne, choćby ze względu na niższy od oczekiwanego potencjalny wzrost. Z tego samego powodu ostatnie przetasowania w w rządzie wskazują na próbę wsparcia fiskalnego dla RBA.

Zwracając oczy ku Nowej Zelandii pierwszym wartym odnotowania faktem jest spadek zaufania konsumentów w trzecim kwartale tego roku. Ostatnie dane spływające do nas z wyspy potwierdzają, nie tylko nasze przewidywania odnośnie chęci podjęcia podobnych działań co RBA przez RBNZ – zdradza bank. Podsumowując, ograniczony zakres spadku prognoz dotyczących przyszłej podwyżki stóp procentowych przez Fed, niestabilny sentyment do ryzyka oraz spore szanse na odnowienie się spadków na surowcach powodują zwiększone ryzyko podażowe walut surowcowych. Credit Agricole odradza zatem kupno NZD/USD.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here