Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Dzisiejszy raport non-farming payrolls, określający liczbę nowo zatrudnionych Amerykanów w sektorze pozarolniczym jest prawdopodobnie najważniejszym odczytem tego tygodnia. Dowodzić tego może mnogość przewidywań dużych graczy, które odnoszą się do poziomu tej publikacji. Poniżej znajduje się stanowisko Credit Agricole w sprawie NFP.


Jak przyznaje Credit Agricole, przewidywania banku kształtują się poniżej konsensusu rynkowego, którego poziom wyznaczany jest na 225 tys. Bank szacuje poziom dzisiejszego odczytu na 210 tys. co jest wartością znacznie odbiegającą od skrajnych przewidywań Nomury. Jak zauważa Credit Agricole, ustalając swoje przewidywania na takim poziomie podziela on opinię ponad 60% tzw. dużych graczy, których szacowania poziomu NFP nie odbiegają dalej niż 25 tys. od średniej (tyle wynosi odchylenie standardowe zebranych przez CA publikacji na temat payrollsów). Credit Agricole argumentuje swoje przewidywania ostatnim raportem ADP, według którego w maju powstało 201 tys. nowych miejsc pracy tylko i wyłącznie w samym sektorze prywatnym. Biorąc pod uwagę ostatnie zaniżanie przez ADP wyników non-farming payrolls (CA wylicza, że średnia różnica wynosiła 20 tys.) mamy dzisiaj szansę usłyszeć naprawdę solidne dane.

Wysoki odczyt NFP potwierdzać będzie cykliczność payrollsów i oznaczać będzie, że gospodarka USA nabrała tempa w drugim kwartale 2015 roku. Wynikiem tego będzie prawdopodobne wzmocnienie pozycji USD względem pozostałych walut. Przykładem może tutaj być EUR, które w ostatnich dniach zyskało 2,4% względem dolara. Nie jest to jednak wina samego USD, które (jak wylicza Credit Agricole) w mijającym tygodniu zyskało ponad 1% względem pozostałych głównych walut. Za to co dzieje się na EUR/USD można obwiniać aktualną sytuację na europejskim rynku obligacji, oraz – jak zauważa CA – kolejne problemy związane z Grecją. Jednak Credit Agricole podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko i uważa, że ostatnie rajdy EUR/USD nie są wynikiem diametralnej zmiany w fundamentach obu walut, a jedynie przejściowymi czynnikami oraz problemami z brakiem płynności na rynku.

Credit Agricole wspomina również, że kolejne poprawy tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki skłonią członków FED do obrania bardziej jastrzębiego języka w sprawie wyczekiwanej przez wszystkich normalizacji polityki monetarnej. Bank sądzi, że apetyt FED na podwyżkę stóp procentowych jest spory, a to z kolei podtrzymuje byczy sentyment CA na USD szczególnie względem EUR, JPY oraz CHF.

Korekta na EUR/USD przybrała całkiem spore rozmiary, jednak linia trendu powstrzymała wczorajszy rajd byków. Utworzony pinbar na interwale dziennym może oznaczać zmianę sentymentu z powrotem na niedźwiedzi. Czy dzisiejsze non farming payrolls pozwolą na kolejny impuls spadkowy na EUR/USD?
Korekta na EUR/USD przybrała całkiem spore rozmiary, jednak linia trendu powstrzymała wczorajszy rajd byków. Utworzony pinbar na interwale dziennym może oznaczać zmianę sentymentu z powrotem na niedźwiedzi. Czy dzisiejsze non farming payrolls pozwolą na kolejny impuls spadkowy na EUR/USD?

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here