Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleWczorajsze publikacje danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Stanach zawiodły oczekiwania analityków. Szerzej wyniki opisuje Damian Chmiel w dzisiejszym porannym komentarzu makro, a Credit Agricole skupia się na nadchodzącej publikacji amerykańskiego wskaźnika inflacji konsumenckiej (CPI). Patrząc na ostatnie zachowanie się USD, należy zadać pytanie: czy ktoś jeszcze przejmuje się inflacją?


Pytanie to przesuwa się przez cały dzisiejszy komentarz walutowy banku. Analitycy Credit Agricole posługują się przykładem zachowania się brytyjskiego funta po rozczarowujących wynikach tamtejszego wskaźnika CPI – wówczas GBP mocno straciło wobec pozostałych walut G10, niemniej jednak nie wiele czasu upłynęło, aby funt odrobił straty, a nawet zyskał na wartości. Podobnie ma się sprawa z EUR, które przez ostatnie miesiące skutecznie unikało spadków związanych z negatywnymi odczytami dotyczącymi inflacji. Czy zatem prawdziwe jest stwierdzenie, że dziś mało kto już patrzy na jej poziom?

Sytuacja o której wspomina Credit Agricole.
Sytuacja o której wspomina Credit Agricole.

Cóż, Credit Agricole przekonuje, że brak długotrwałej reakcji rynku na zniżkujący poziom inflacji, jest spowodowany brakiem zdecydowanej reakcji ze strony regulatorów. Bank podaje przykład GBP i brytyjskiej Komisji Polityki Monetarnej (MPC), której członkowie komentując coraz to nowsze publikacje dotyczące poziomu inflacji w Królestwie nadużywają słowa przejściowe.

Czy podobnej retoryki będą oczekiwać dziś inwestorzy obserwujący pary powiązane z amerykańskim dolarem? Konsensus rynkowy zakłada zahamowanie wzrostu cen towarów zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym.[pullquote] O wynikach dzisiejszego CPI dowiesz się jako jeden z pierwszych śledząc Rynki na Żywo [/pullquote] Jednak przewidywania odnośnie bazowego wskaźnika inflacji konsumenckiej (core CPI), który wyklucza z koszyka dóbr żywność oraz paliwa kształtują się na niezmienionym od poprzedniego odczytu poziomie. Jeśli publikacja okaże się zgodna z prognozami, to zdaniem Credit Agricole wywrze to mniejszy wpływ na przewidywania odnośnie pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Bank tłumaczy, że rynek po rozczarowujących wynikach PPI zepchnął swoje oczekiwania względem normalizacji polityki Stanów na kwiecień przyszłego roku. Jeśli dzisiejszy odczyt okaże się zgodny z przewidywaniami, lub nawet od nich lepszy z całą pewnością zapewni to pewne odreagowanie USD względem pozostałych walut G10 – przekonuje bank. Niemniej jednak, nadal na głębszą korektę ostatnich wzrostów jest za wcześnie, zwłaszcza przed jutrzejszymi danymi.

EUR/USD zatrzymało się dopiero w okolicach 1,1490. Credit Agricole nie oczekuje jednak głębszej korekty ostatnich wzrostów.
EUR/USD zatrzymało się dopiero w okolicach 1,1490. Credit Agricole nie oczekuje jednak głębszej korekty ostatnich wzrostów.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia WiViSt – Setupy GBPUSD, USDJPY, JPM
Następny artykułTrade Ideas od UBS. Kupujcie NZD/USD?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here