Naga MarketsPo wczorajszym spadku dziś ceny złota rosną o niewiele ponad 0,2% wspierając risk off o którym alarmowali już analitycy innych banków. Tymczasem, zdaniem Credit Agricole szanse na kontynuację ucieczki inwestorów od aktywów ryzykownych są raczej nie duże co przekłada się na decyzje rynkowe banku. 


Nasz Indeks Ryzyka znajduje się obecnie na poziomie 0.03 (wobec -0.26 w ubiegłym tygodniu) co sprawia, że stosunek uczestników rynku do ryzyka jest względnie neutralny – przekonują analitycy Credit Agricole w swoim dzisiejszym komentarzu.

Odbierz Big Bank Report

Pomimo faktu, że zmienność na rynkach kapitałowych rośnie, bank zwraca uwagę na ostatnie, dobre wyniki spółek sektora publicznego. Są one z natury defensywnymi instrumentami, a rosnący popyt na te papiery jest naszym zdaniem przygotowaniem się uczestników rynku na kolejny okres niestabilności – czytamy w komentarzu.

Bank przyznaje, że oczekuje szybkiego końca obecnej tendencji risk-off w związku z czym oczekuje kontynuacji trendu na EURCHF. Credit Agricole pozostaje w longach na crossie od okolic 1,15 i jak zapewnia nie widzi na ten moment powodów do wyjścia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – USDCAD, AUDUSD
Następny artykułPolskie Stowarzyszenie Bitcoin: DasCoin nie jest walutą cyfrową
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here