Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleSzwajcarski frank jest znaną, prawdopodobnie nie tylko wśród traderów, bezpieczną przystanią rynku walutowego. Dlaczego analitycy Credit Agricole zalecają więc pozbycie się go i jednoczesny zakup takich walut jak EUR czy USD?


Jedną z przyczyn jest odradzający się na rynku apetyt na ryzyko, który skutkować będzie wyprzedażą popularnych bezpiecznych przystani takich jak JPY czy właśnie CHF. Na wycenę franka będą mieć również zaplanowane na kolejne dni publikacje krajowe, jak choćby wtorkowe publikacje raportów na temat szwajcarskiej stopy bezrobocia czy wskaźnika CPI.

I to właśnie te publikacje są głównym powodem dzisiejszej rekomendacji sprzedażowej Credit Agricole. Analitycy banku podejrzewają, że jutrzejsze dane mogą okazać się na tyle słabe, że skłonią SNB do kolejnych działań mających na celu dalsze luzowanie polityki monetarnej niewielkiego górzystego kraju.

Biorąc pod uwagę nadchodzącą decyzję EBC i licząc na nieco bardziej agresywny ton Mario Draghiego, zalecamy sprzedaż CHF zarówno wobec EUR jak i USD.

USD/CHF na oprze - czy para pokona rejony 1,0000?
USD/CHF na oprze – czy para pokona rejony 1,0000?


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowa luka spycha EUR/USD pod 1.10
Następny artykułGoldman Sachs prezentuje scenariusz czwartkowego EBC
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here