Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleSzwajcarski frank jest znaną, prawdopodobnie nie tylko wśród traderów, bezpieczną przystanią rynku walutowego. Dlaczego analitycy Credit Agricole zalecają więc pozbycie się go i jednoczesny zakup takich walut jak EUR czy USD?


Jedną z przyczyn jest odradzający się na rynku apetyt na ryzyko, który skutkować będzie wyprzedażą popularnych bezpiecznych przystani takich jak JPY czy właśnie CHF. Na wycenę franka będą mieć również zaplanowane na kolejne dni publikacje krajowe, jak choćby wtorkowe publikacje raportów na temat szwajcarskiej stopy bezrobocia czy wskaźnika CPI.

I to właśnie te publikacje są głównym powodem dzisiejszej rekomendacji sprzedażowej Credit Agricole. Analitycy banku podejrzewają, że jutrzejsze dane mogą okazać się na tyle słabe, że skłonią SNB do kolejnych działań mających na celu dalsze luzowanie polityki monetarnej niewielkiego górzystego kraju.

Biorąc pod uwagę nadchodzącą decyzję EBC i licząc na nieco bardziej agresywny ton Mario Draghiego, zalecamy sprzedaż CHF zarówno wobec EUR jak i USD.

USD/CHF na oprze - czy para pokona rejony 1,0000?
USD/CHF na oprze – czy para pokona rejony 1,0000?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here