Naga Marketswykres notowania“Dobre dane z USA w piątek popołudniu pomogły dolarowi odzyskać nieco równowagi. W bieżącym tygodniu pozytywne odczyty powinny pomóc dolarowi zyskać na sile.

Spodziewamy się, że rozpoczęte budowy (w środę) wyniosą 4.7% m/m podczas gdy wtorkowy indeks wytwórców z Nowego Jorku oraz Filadelfii wykażą pewną poprawę. Aktywność banku centralnego w USA również przyciągnie uwagę Beżową Księgą (środa), która według oczekiwań ma zasygnalizować nadejście wiosny w lokalnej aktywności gospodarczej podczas, gdy spora część komitetu FOMC, włączając w to przewodniczącą Janet Yellen, mają przemawiać w nadchodzących dniach.

Ponadto, weekendowe przemówienia oficjeli ECB pomogły dolarowi stanąć na nogi, zaznaczając, że dalsze umacnianie się euro coraz bardziej niepokoi ECB i wymaga dalszej stymulacji monetarnej. To sprawiło, że EUR otworzyło się dziś niżej. Niemiecki ZEW (wtorek) prawdopodobnie przeskoczy konsensus, jednak uważamy, że wpływ komentarzy członków ECB będzie bardziej istotny dla wspólnej waluty, niż dobre dane. Posiedzenie Banku Kanad oraz protokoły RBA także będą cieszyły się zainteresowaniem inwestorów.

Rynki pozostają skoncentrowane na niedawno opublikowanym na wiosennym posiedzeniu IMF, wspólnym opracowaniu BoE i ECB, na temat regulacji rynku ABS*. Opracowanie to bada krótkoterminowe implikacje ABS na potencjalny program QE. Nakłanianie ustawodawców przez banki centralne, by ponownie rozważyli regulację rynku papierów wartościowych dotyczących prywatnego długu, może zostać odebrane przez inwestorów jako podwaliny programu QE skierowanego na zakup prywatnego długu i luzowanie warunków kredytowania. W tym tygodniu oczekujemy kilku wystąpień członków ECB.”

Credit Agricole, za eFXnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here