Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Jak co tydzień, analitycy banku Credit Agricole przygotowali zestawienie najważniejszych danych i wydarzeń makroekonomicznych, które warto śledzić w przeciągu najbliższych dni. Mogą mieć bowiem wyraźny wpływ na zmienność rynków walutowych.

Sentyment do ryzyka utrzymuje się ostatnio po pozytywnej stronie – wszystko za sprawą korzystnych danych ekonomicznych napływających z USA i gołębiego podejścia najważniejszych banków centralnych. W najbliższych dniach CA nie spodziewa się wyraźniejszych zmian w tym świetnie sprawdzającym się scenariuszu. Czerwcowe NFP (zaplanowane na czwartek) powinny utrzymać się powyżej +200 tysięcy piąty miesiąc z rzędu. Rynki spodziewają się również korzystniejszych odczytów w zakresie pending home sales (poniedziałek) oraz indeksu ISM manufacturing (wtorek).

Nie zmienia to jednak faktu, że dolar amerykański w ostatnim czasie był stosunkowo niewrażliwy na publikację pozytywnych danych z amerykańskiego rynku. Czy czerwcowe odczyty, również nie poruszą fundamentami USD? Nie pozostaje nam nic innego jak pilnie obserwować rynek – wtedy się przekonamy.

Oczekiwania co do pozytywnych odczytów amerykańskich ponownie kontrastują z sytuacją po drugiej stronie Atlantyku. Inflacja HICP dla strefy euro, której odczyty zaplanowano na dzisiaj pokaże delikatne odbicie – jednak kwestia spowolnionych podwyżek cenowych cały czas nie została rozwiązana. Nie możemy jednocześnie zapominać o majowych danych pieniężnych i kredytowych – prognozy pokazują, że również powinny być stonowane. Europejski Bank Centralny w najbliższy czwartek nie zakomunikuje nic rewolucyjnego i zachowa neutralne podejście (po ogłoszeniu luzowania w zeszłym miesiącu jest to więcej niż prawdopodobne).

We wtorek warto również przyjrzeć się Australii, gdzie RBA po raz kolejny zachowa status quo nie podejmując żadnych poważniejszych decyzji. Zapewni to dalsze wsparcie dla znajdującego się na wysokich poziomach AUD – presję spadkową na walucie mogłoby położyć jedynie nagła i silna, gołębia zmiana podejścia banku centralnego. W międzyczasie warto przyjrzeć się takim danym z lokalnej gospodarki jak sprzedaż detaliczna, bilans handlowy oraz śledzić wypowiedzi oficjeli RBA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here