Naga MarketsLogo-Credit-Agricole1Dzisiaj w nocy (03:10 naszego czasu) przed Amerykańską Izbą Handlu w Australii (AMCHAM) przemawiał gubernator Banku Rezerw Australii, Glenn Stevens – szczegóły jego wypowiedzi znajdziecie w komentarzu makro. Zdaniem Credit Agricole mniej gołębia od zakładanej retoryka powinna wesprzeć krótkoterminowe odbicia dolara australijskiego na rynkach.


RBA wcale niespieszno do dalszego luzowania?

Retoryka przyjęta przez Glenna Stevensa może sugerować, że Bankowi Australii nie będzie spieszyło się z dalszym luzowaniem stóp – chociaż bardzo silnie wycenia to rynek. Bank centralny podejmie takie działania dopiero w momencie kiedy rzeczywiste odczyty makroekonomiczne wskażą na stosowność cięć.

Inwestorzy, którzy spodziewali się kolejnego luzowania w czasie następnych miesięcy na pewno odebrali takie słowa gubernatora RBA negatywnie. Może to przełożyć się na krótkoterminowe korekty dolara australijskiego w kolejnych tygodniach.

Krótkoterminowa korekta przed nami? W szerszym ujęciu dalsze spadki
Krótkoterminowa korekta przed nami? W szerszym ujęciu dalsze spadki

Credit Agricole nadal utrzymuje jednak, że w szerszym terminie AUD powinien być sprzedawany w stosunku do NZD. Dolar nowozelandzki może liczyć bowiem na wsparcie bardziej jastrzębich projekcji polityki monetarnej.

Więcej rekomendacji oraz opisów aktualnych pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here