Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleW nocy sentyment do ryzyka był bardzo niestabilny – większość indeksów azjatyckich zmierzała w dół. Miało to miejsce pomimo greckich zapewnień, że długi w stosunku do ECB oraz MFW zostaną spłacone. W krótkim terminie ciężko jednak mówić o podpisaniu ostatecznego porozumienia. Na całe szczęście uwagę od sytuacji Greków odciąga piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy.


Dane będą wspierały dolara

Zdaniem Credit Agricole publikacja danych w tym tygodniu powinna wspierać zarówno dolara jak i obecne stanowisko FEDu, który dąży do podwyżki stóp procentowych w połowie tego roku. W związku z tym w przypadku par USD/JPY oraz EUR/USD jakiekolwiek osunięcia dolarowe powinniśmy wykorzystywać do grania na jego umocnienie (kolejno longi na USD/JPY oraz shorty na EUR/USD).

Co dalej z dolarem kanadyjskim?

Od początku tygodnia dolar kanadyjski koryguje w górę, przede wszystkim w związku z bardziej stabilnymi cenami na rynku towarów. Zdaniem Credit Agricole rajdy na CAD nie wróżą jednak zmiany tendencji rynkowej, a okażą się jedynie doskonałą okazją do wyprzedaży kanadyjskiej waluty, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego.

Musimy pamiętać, że dopóki oczekiwania popytowe związane z Azją nie zaczną wzrastać, sytuacja na rynku na pewno się nie ustabilizuje. Patrząc natomiast na średnie wyniki aktywności gospodarczej w tym regionie świata, na pewno nie będzie miało to miejsca w najbliższej przyszłości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here