Naga MarketsW zeszłym tygodniu byliśmy świadkami zmiany dotychczasowych ruchów EUR, głównie ze względu na mniej gołębi – niż wcześniej oczekiwano – wydźwięk konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek przez Europejski Bank Centralny. W grę weszły również słabsze niż prognozowano dane z amerykańskiego rynku pracy, co prowadzi automatycznie do wzrostu niepewności wśród inwestorów w zakresie stosunku FEDu do dalszego redukowania QE.

Według Credit Agricole gorsze wyniki amerykańskiego non-farm-payroll’u nie będą miały większego wpływu na kursy najważniejszych walut. Prognoza ta może okazać się niezwykle trafna – w szczególności, że w ostatnim czasie dane na rynku pracy USA znajdowały się pod silnym wpływem bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Pomimo tego, że głównodowodzący EBC – Mario Draghi – podkreślił potrzebę zebrania większej ilości dowodów i informacji wskazujących na pogarszającą się sytuację w UE przed podjęciem dodatkowych działań, to Credit Agricole jest przekonane, że w niedalekiej przyszłości Europejski Bank Centralny i tak podejmie pewne kroki. To z kolei powinno utrzymać oczekiwania dotyczące zmiany stóp EBC i nastroje wśród inwestorów sprzed konferencji oraz ograniczyć tendencje wzrostowe wspólnej waluty.

CA podkreśla również, że 18 marca Niemiecki Trybunał Konstytucyjny opublikuje swoje orzeczenie w sprawie programu OMT (bezpośrednich transakcji monetarnych dokonywanych przez EBC na rynkach obligacji w krajach należących do strefy euro). Credit Agricole nie spodziewa się wzrostu popytu na EUR przed wydaniem orzeczenia. Ciężko się z tym nie zgodzić – szczególnie, że jakiekolwiek negatywne wyniki mogłyby być szkodliwe dla europejskiej waluty.

W związku z przedstawionymi argumentami CA nadal utrzymuje krótką pozycję na EUR/USD i poleca podobne zagrania inwestorom, celując w TP na 1.33 w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Jak widzimy na powyższym wykresie, obecna sytuacja rynkowa odbiega od utrzymywanych konsekwentnie prognoz Credit Agricole. Przed osiągnięciem celu na 1.33 cena musi najpierw pokonać testowany z dużą skutecznością jeszcze w sierpniu i październiku opór, który sprawdził się również pod koniec stycznia br. na poziomie 1.346.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here