Naga MarketsAuthor: Images Money
Creative Commons Attribution License

Zdaniem analityków Credit Agricole bardzo stonowana reakcja EUR na słabszy od oczekiwanego odczyt lipcowej inflacji eurozony sugeruje, że wspólna waluta mogła znaleźć się na terytorium silnego wyprzedania. W związku z tym brak pozytywnej i silnej niespodzianki ze strony dzisiejszego NFP doprowadzi do wzrostowej korekty EUR.

Patrząc na dane IMM rzeczywiście widzimy, że spekulacyjne krótkie pozycjonowane w stosunku do EUR/USD cały czas wzrasta przebijając kolejne, wieloletnie szczyty.Patrząc w przyszłość wszystko zależeć będzie od publikacji dzisiejszych danych z amerykańskiego rynku pracy – stopa bezrobocia i zatrudnienie w sektorze pozarolniczym USA pokierują krótkoterminowym trendem na euro. Oczekiwania inwestorów co do konstruktywnych odczytów payrollsów cały czas wzrastają – szczególnie po bardzo korzystnym wyniku PKB w drugim kwartale. Kładzie to jednak na rynek pewną presję i może utrudnić krótkoterminowym kursom amerykańskim wspięcie się wyżej po publikacji dzisiejszych danych.

W związku z powyższymi argumentami Credit Agricole przemawia za sprzedażą EUR/USD w okolicach obecnych poziomów. Patrząc natomiast w szerszej perspektywie miejsce mogą mieć rajdy wzrostowe – będą one jednak korekcyjne i pozwolą złapać momentum spadkowe wszystkim tym traderom, którzy grają na odwrócenia.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here