Naga MarketsWedług Credit Agricole, funt brytyjski znajduje się ostatnio pod dużą presją. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest słabszy od oczekiwanego poziom aktywności finansowej (PMI) w sektorze wytwórczym. Nie zmienia to jednak faktu, że bank nadal przemawia za zakupem GBP, szczególnie w stosunku do takich walut jak euro i frank szwajcarski.

O ile sektor przemysłowy ma istotne znaczenie, to nie możemy zapominać, że najważniejszą rolę odgrywa działalność usługowa – to właśnie tutaj brytyjscy inwestorzy spodziewają się wzrostów, które spełnią ich prognozy i wymagania odnośnie najbliższej przyszłości.

Credit Agricole – GBP z przewagą nad EUR i CHF?
EUR/GBP dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Co więcej, obie pary walutowe (zarówno GBP/EUR i GBP/CHF) nadal obarczone są ryzykiem osiągnięcia przez Zjednoczone Królestwo względnie lepszych wyników o charakterze wzrostowym.

Credit Agricole zwraca jednocześnie uwagę, że podczas zapowiedzianej na ten tydzień konferencji EBC – w czasie której poruszone zostaną zagadnienia polityki pieniężnej – obejdzie się bez gołębich zapowiedzi, szczególnie w zakresie wyraźnych wskazówek i sugestii odnośnie najbliższej przyszłości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here