Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

W dzisiejszej rekomendacji tradingowej analitycy Credit Agricole skupiają się na dwóch walutach – brytyjskim funcie sterlingu oraz franku szwajcarskim. Jak pozycjonować powinniśmy się w przypadku par walutowych z GBP i CHF zdaniem CA?

GBP

W ostatnim czasie na funcie utrzymuje się wysoki popyt – wywołany przede wszystkim wypowiedziami BoE sugerującymi, że podwyżka stóp procentowych może mieć miejsce jeszcze w tym roku.Jeden z członków MPC – Ian McCafferty – stwierdził, że nie ma sensu wstrzymywać się przed podniesieniem stóp z obecnych, bardzo niskich poziomów. Jego zdaniem niezwykle istotne jest rozsądne przeprowadzenie podwyżek i rozłożenie ich na równe i z góry ustalone okresy. Zdaniem ekspertów rynkowych możemy to traktować jako dodatkowy dowód chęci wprowadzenia przez BoE wyższych stóp jeszcze przed końcem 2014 roku.

„Jako, że osiągnęliśmy nasz cel na poziomie 1.7050, długa pozycja GBP/USD została zamknięta z zyskiem 2,4%. Spodziewamy się jednak dalszego wzrostu oczekiwań inwestorów co do potencjalnych zmian w polityce monetarnej i jesteśmy święcie przekonani, że funta sterlinga nadal będzie można kupować na odbiciach i końcach korekt spadkowych” – komentują przedstawiciele Credit Agricole.

Zgodnie z tym poglądem CA rekomenduyje bycze nastawienie do GBP, a na Kablu wykup osunięć.

CHF

Sytuacja na franku szwajcarskim w dużej mierze pokrywa się z oczekiwaniami rynku, że SNB pozostawi swoją politykę monetarną na niezmienionych torach. O ile przedstawiciele banku informowali, że rozważą wszystkie potencjalne możliwości, to wydaje się, że nie ma nagłej potrzeby do szybkiego reagowania na bardzo gołębie stanowisko polityczne ze strony ECB. Jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe – szczególnie kiedy popatrzymy na obecną stabilność EUR/CHF.

Patrząc pod tym kątem, frank szwajcarski będzie znajdował się pod wpływem zewnętrznych czynników – między innymi globalnego apetytu na ryzyko. Dalsza poprawa ogólnoświatowych prognoz wzrostu oraz wspierane oczekiwania odnośnie płynności, powinny utrzymać sentyment inwestorów do ryzyka na wysokich poziomach.

W związku z tym poglądem Credit Agricole podobnie jak w przypadku GBP/USD zaleca kupowanie crossów z CHF (przykładowo AUD/CHF) na końcach korekt spadkowych.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here