Naga MarketsToczy się teraz ważna gra o to, w jaki sposób niedługo Wielka Brytania w pełni opuści szeregi Unii. W pełni oznacza wraz z umową z UE, która nadal nie jest jasna – ponieważ zarówno Londyn jak i Bruksela twardo negocjują warunki i nie zanosi się na razie na to, aby była ona taka, jaką przewidywali analitycy jeszcze przed kilkoma tygodniami. Bank Credit Agricole jednak widzi w tym wszystkim spory potencjał dla krajowej waluty – funta szterlinga, który może wobec już przewartościowanego franka szwajcarskiego zyskać. Analitycy stawiają zatem w następnym roku mocno na parę GBP/CHF.

  • Walka nadal toczy się o wypracowanie najlepszej umowy dla obu stron – UE oraz UK
  • W tym momencie rozmowy stoją jeszcze w punkcie trudnym dla obu bloków
  • Analitycy podmiotu Credit Agricole uważają, że jest w tym szansa dla Wielkiej Brytanii
  • W ich założeniu również para walutowa GBP/CHF może zyskiwać

Funt szterling wygranym w bitwie o warunki umowy UE – UK?

Kurs funta szterlinga w stosunku do franka szwajcarskiego może wzrosnąć znacząco w 2021 r, jak podają analitycy instytucji finansowej. Według Credit Agricole obecnie toczące się rozmowy pomiędzy UK a UE mogą świadczyć na korzyść krajowej waluty. Dlatego też pod koniec obecnego roku analitycy przyglądają się parze walutowej GBP/CHF, która według nich ma największe szasnę na ruch.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Credit Agricole, istnieje polityczna konieczność uniknięcia sytuacji bez wyjścia, zwłaszcza po stronie Wielkiej Brytanii. Bank uważa również, że trudności handlowe mogą zostać rozwiązane za pomocą umowy “bare-bones”, która będzie wspierać funta szterlinga.

wykres Kurs funta GBPCHF H4 12.12.2020
Kurs funta GBPCHF H4 12.12.2020

W nocie możemy przeczytać również, że według banku szwajcarska waluta jest szczególnie zawyżona na obecnych poziomach, na czym z kolei wschodząca umowa UK – czyli bezpośrednio również funt szterling może najwięcej zyskać. Credit Agricole dąży do przełamania trwającej polityki i oczekuje, że zostanie rozwiązana kwestia różnic i zostanie zawarta podstawowa umowa o wolnym handlu.

Jak podają analitycy: “Naszym głównym argumentem jest nadal to, że umowa handlowa z Brexitem leży w najlepszym interesie zarówno UE, jak i Wielkiej Brytanii. Wydaje się to być szczególnie prawdziwe w przypadku tej ostatniej.” Patrząc obecnie na rynek GBP/CHF widać, że ostatnie tygodnie były mocno tracące a z kolei w perspektywie lat rynek ten znajduje się na najniższych poziomach. Wobec tego też warto przyglądać się na parę walutową GBP/CHF, która może istotnie zyskiwać.

Ciekawym celem dla pary mógłby być zakres 1.25 oraz 1.30 w kolejnym roku, jednak to oznaczałoby najsilniejsze wzrosty od połowy ubiegającego już roku. Z kolei na spadki wykres pozostawia już niewiele miejsca, co również zauważają analitycy podmiotu w wydanej nocie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here