Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Według rekomendacji tradingowej Credit Agricole, euro nadal poddane jest oddziaływaniu pozytywnego ryzyka. Europejska waluta znajdowała się pod presją przez większość zeszłego tygodnia, głównie z powodu wyższych oczekiwań odnośnie zmian w obecnej polityce pieniężnej FEDu oraz niestabilnego sentymentu do ryzyka. O ile trwalsze spadki z obecnych poziomów wydają się mało prawdopodobnie to zauważyć można znaczący wzrost awersji do ryzyka.

Z drugiej strony należy pamiętać, że bardziej gołebie nastawienie ECB może być niezbędne, aby popchać EUR w dół. Credit Agricole zwraca uwagę na fakt, że bank centralny skupia się na wspólnej walucie jako na czynniku oczekiwań inflacyjnych – poziomy powyżej 1.42-1.45 mogą być niezbędne aby wywołać jakiekolwiek zmiany polityczne. Wszystko to w połączeniu z relatywnie małą ilością miejsca na dalsze wzrosty oczekiwań odnośnie stopy funduszy federalnych może sugerować, że euro nadal uzależnione jest od ryzyka wzrostu, przynajmniej w krótkim okresie. Ostatecznie – w dłuższym ujęciu – nadal spodziewamy się obrania przez parę trendu spadkowego.

Jednak w okresie krótkoterminowym i biorąc pod uwagę wymienione przed chwilą czynniki, Credit Agricole nie wyklucza, że poziomy w okolicach 1.40 lub wyższe nadal mogą być osiągnięte. W związku z tym bank radzi pilnie śledzić wypowiedzi członków ECB w tym tygodniu oraz odczyty PMI.

Jeżeli chodzi o franka szwajcarskiego to CA odradza podejmowania decyzji zakupowych. Wzrost CHF został ograniczony, przede wszystkim ze względu na stabilizujący się apetyt na ryzyko oraz rosnące oczekiwania odnośnie utrzymania przez SNB obecnej sytuacji jak najdłużej. Chociaż bank centralny w zeszłym tygodniu nie zdecydował się na zmianę swojej polityki monetarnej, to obniżył prognozy inflacyjne. W warunkach zagrażających spadkiem inflacji jest mało prawdopodobne, że SNB przybierze mniej gołębie nastawienie do polityki monetarnej – szczególnie, że przewartościowany CHF jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na zachowanie restrykcyjnych warunków polityki pieniężnej.

Credit Agricole nie spodziewa się, że presje geopolityczne staną się znaczącym czynnikiem wpływającym na rynki. Co więcej bank liczy na to, że publikowane w tym tygodniu dane z Chin pozytywnie zaskoczą a sentyment do ryzyka będzie się nadal stabilizował. Wszystko to wskazuje, że dalsze wzrosty CHF na obecnych poziomach są mocno ograniczone.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here