Naga MarketsAuthor: Marc de Ruijter
Creative Commons License.

Rynki od samego rana przygotowują się do publikacji amerykańskiej inflacji CPI (14:30), będącej najważniejszym odczytem makro w przeciągu całego dnia. Prognozy mówią o utrzymaniu głównej i bazowej CPI na poziomie 2.1% oraz 2.0%.

Zdaniem przedstawicieli Credit Agricole jakiekolwiek ruchy wzrostowe będą wspierały amerykańską walutę – szczególnie w stosunku do JPY, EUR oraz CAD. Jednocześnie bank spodziewa się braku poważniejszych zmian czerwcowych cen sugerując, że USD po ostatnich wzrostach wejdzie w fazę konsolidacji.Na DXY obserwowaliśmy jedne z największych, jednotygodniowych wzrostów od maja bieżącego roku. Dolarowe byki będą musiały poczekać jednak kilka miesięcy zanim zdecydowany trend popytowy wyraźnie się rozrysuje.

W przypadku wspólnej waluty Credit Agricole uważa, że istnieje pole do „rajdu uwalniającego” – szczególnie ze względu na duże pozycje krótkie i przeciążenie podażowego pozycjonowania. Model Credit Agricole rankinguje EUR jako najbardziej atrakcyjną walutę w strefie G10 – analitycy oczekują wzrostu do 1.3590 po publikacji wspierających wspólną walutę danych.

Credit Agricola zakłada „bycze uwolnienie” na EUR/USD | Opracowanie własneJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here