Naga MarketsLogo-Credit-Agricole1Apetyt na ryzyko dzisiaj w nocy utrzymał się na stabilnym poziomie – pomimo wczorajszego posiedzenia FOMC, które przybrało dosyć gołębią formę. Dowiedzieliśmy się, że jakakolwiek decyzja dot. stóp procentowych będzie zależna od przyszłych danych makroekonomicznych oraz projekcji inflacyjnych. Wczorajsze wypowiedzi zasugerowały, że normalizacja polityki może się delikatnie opóźnić. Zapoznajcie się z rekomendacją Credit Agricole.


Początkowa sprzedaż dolara

Oczywistą reakcją na taki stan rzeczy była sprzedaż dolara amerykańskiego na rynkach. EUR/USD znalazło się chwilowo powyżej 1.10, jednak poziom był bardzo niestabilny. Od strony fundamentalnej euro nie może pozwolić sobie na tak silne skoki – między innymi w związku z programem luzowania ilościowego.

Dzisiejszego poranka sytuacja zaczęła się stabilizować i cena wróciła poniżej 1.07. Od strony rozbieżności pomiędzy kondycją gospodarczą USA oraz strefy euro Credit Agricole nadal zaleca sprzedaż wszystkich korekt wzrostowych EUR/USD i prób łapania nowych dołków w przeciągu kolejnych tygodni.

EURUSD 19.03

To, że FED przesunie moment podwyżki stóp z czerwca na wrzesień nie oznacza, że długoterminowy trend wzrostowy na dolarze nagle się zakończony. Ogólna tendencja rynkowa jest nadal taka sama a euro do dolara nieuchronnie zmierza w kierunku parytetu (1.00).

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here