Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

W zeszłym tygodniu mogliśmy obserwować silne wsparcie EUR – wspólna waluta nie robiła sobie praktycznie nic z gołębiego nastawienia członków ECB do polityki pieniężnej UE.

Zdaniem Credit Agricole niepewność wśród inwestorów wykazuje trendy wzrostowe, gdy na stół trafiają karty wieszczące bardziej agresywną politykę pieniężną. Mowa tutaj o takich działaniach jak luzowanie ilościowe lub ujemne stopy depo.

W związku z tym musimy pamiętać słowa prezesa ECB – Mario Draghi’ego – podkreślał wielokrotnie, że ciągłe pogarszanie się perspektyw inflacyjnych  doprowadzi do poważnego rozważenia aktywizacji programu skupu aktywów.

To z kolei może sugerować, że dalsze działania mające na celu kształtowanie cen są wymagane w celu stworzenia podstaw do podjęcia niekonwencjonalnych kroków w zakresie polityki monetarnej.

Zdaniem analityków Credit Agricole w tym tygodniu powinnyśmy skupić się na szacunkach kwietniowej inflacji CPI, która zdaniem ekspertów może przynieść pozytywną niespodziankę. Pozwoliłoby to nie tylko ustabilizować oczekiwania inwestorów odnośnie działań politycznych ze strony ECB, ale jednocześnie wpłynęło korzystnie na przepływy kapitałowe. W efekcie euro byłoby nadal silne wspierane, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here