Naga MarketsGłównym wydarzeniem dnia pozostają minutki FOMC, które uzupełnią czerwcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Zdaniem ekonomistów Credit Agricole wieczorna publikacja ma szansę wspomóc dolarowe byki, szczególnie w kilku przypadkach…


Dzisiejsze minutki zdaniem analityków banku mogą pogłębić rynkowy osąd czerwcowego posiedzenia FOMC, które przyniosło z sobą kolejną w tym roku podwyżkę stóp. Rynek skupił się wówczas na kropkach – dot plot, który używany jest przez członków FOMC do graficznego przedstawienia swoich projekcji ścieżki monetarnej Fed.

Sprawdź jak radzą sobie na rynku analitycy bankowi – odbierz darmowy raport

W czerwcu kropki nie uległy znaczącej zmianie i właśnie informacji dotyczących przebiegu przyszłych podwyżek stóp będą szukać analitycy Credit Agricole w dzisiejszych minutkach. Bank ostrzega jednak – reakcja na dzisiejszą publikację może być nieco stłumiona ze względu na piątkowe przedstawienie w amerykańskim Kongresie Raportu Polityki Monetarnej.

Mimo wszystko, szanse na kontynuację wzrostów dolara są spore – przekonują analitycy Credit Agricole. Z nadzieją spoglądają w kierunku USD/CHF oraz USD/JPY. Te dwie pary powinny być silnie wspierane przez kupujących i rosnący apetyt rynku na ryzyko. Pewne wzrosty mogą pojawić się również na USD/CAD, które dość wyraźnie reaguje na słabnącą wycenę ropy naftowej. Analitycy Credit Agricole wolą jednak trzymać się scenariusza w którym dolar zyskuje wobec takich bezpiecznych przystani jak CHF czy JPY.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł31% traderów Admiral Markets księgowało zyski w Q2 2017
Następny artykułBank Handlowy oprze się wyprzedaży?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here