Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Wyższe od oczekiwanych dane dotyczące inflacji w strefie euro sprawiły, że EUR w ostatnim czasie ponownie zostało docenione. Nie możemy jednak zapominać, że inflacja nadal znajduje się mocno poniżej progu ustalonego przez EBC, który ma zapewnić stabilność cen. Uwaga inwestorów skupi się teraz najprawdopodobniej na średnioterminowych prognozach i potencjalnych negatywnych zagrożeniach.

Credit Agricole stwierdza więc, że istnieje małe prawdopodobieństwo co do wzrostu oczekiwań uczestników rynku odnośnie polityki pieniężnej EBC z obecnych poziomów. Słabe tempo wzrostu gospodarczego połączone ze stonowanymi nastrojami na rynku pracy najprawdopodobniej utrzyma ryzyko dalszego spowalniania inflacji – szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę stosunkowo silną eurowalutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z powyższym, Credit Agricole nie wyklucza, że EBC rozważa wprowadzenie scenariusza dodatkowych działań – w tym zawieszenie sterylizacji SMP jeszcze w tym tygodniu. Podsumowując swoją notkę kliencką CA nadal zaleca utrzymywanie krótkiej pozycji na EUR/USD celując w poziom 1.33.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here