Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

W ostatnim czasie popyt na wspólną walutę jest dosyć wyraźny – o dziwo nie przeszkadzają mu działania członków Europejskiego Banku Centralnego dążące do dalszych zmian polityki monetarnej. Między innymi takich jak luzowanie ilościowe (QE).

Credit Agricole w swojej dzisiejszej nocie klienckiej zauważa, że od dobrych kilku miesięcy bardzo silnym wsparciem dla euro okazywała się pozytywna sytuacja odnośnie przepływów kapitałowych. W związku z tym, ECB chcąc stale obniżyć wartość europejskiej waluty musiałoby bardziej zainteresować się cięciami stóp depo i prognozowanym od jakiegoś czasu przejściem na ujemne wartości.

„Z tego punktu widzenia nikogo nie powinno zaskakiwać, że ostatnie wypowiedzi członków ECB odnośnie QE miały wyraźnie ograniczony wpływ na ruchy walutowe – jakiekolwiek wahania zostały bardzo szybko skorygowane” – zauważa CA.

Przedstawiciele Credit Agricole nie wykluczają, że w przyszłości euro stanie w obliczu dodatkowego ryzyka wzrostowego – może to być szybciej niż wydaje się ECB. Ma to być spowodowane niewielkim zagrożeniem podjęcia zdecydowanych działań ze strony banku centralnego w krótkoterminowej perspektywie. Nie możemy zapominać również o zagranicznym zapotrzebowaniu na denominowane w euro aktywa wysokiego ryzyka, które najprawdopodobniej nie ustąpi tak szybko.

„W tym tygodniu nie spodziewamy się publikacji ważniejszych i ruszających mocno rynkami danych makroekonomicznych. Inwestorzy i uczestnicy rynku skupiali będą się co najwyżej na wypowiedziach poszczególnych członków ECB” – podsumowuje Credit Agricole.

EUR/USD – wykres dzienny


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here