Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleStyczniowa decyzja SNB odbiła się szerokim echem na rynku walutowym, oraz doprowadziła do problemów dziesiątek brokerów i tysięcy indywidualnych inwestorów mających wówczas otwarte długie pozycje na parach powiązanych z CHF. Credit Agricole sprawdza czy już niedługo powrócimy do trendu wzrostowego na EUR/CHF.


Jak pokazują ostatnie dane zebrane przez SNB, walka o powstrzymanie aprecjacji CHF nadal trwa. Po krótkiej przerwie w styczniu, kiedy to SNB wycofał się z obrony poziomu 1.20 na EUR/CHF, popyt na CHF znów się zwiększył o tyle, aby SNB miało wydać niemal 11 mld CHF na zakup obcych walut. I choć aktualny poziom obrony CHF jest bez wątpienia niższy, niż ten wymagany przed styczniową decyzją, to zaobserwowane w lutym odbicie na wykresie EUR/CHF będzie stanowić problem dla szwajcarskich decydentów.

N37
Historycznie wysoki poziom bezrobocia w Szwajcarii odbija się na nastrojach gospodarczych.

Dzisiaj poznaliśmy odczyty dotyczące indeksu KoF, który jest zbiorczym wskaźnikiem ponad 200 wskaźników ekonomicznych związanych z poziomem produkcji, sytuacją na rynku akcyjnym czy nowymi zamówieniami na dobra produkcyjne. Odczyt okazał się lepszy od oczekiwanego, choć różnica pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością nie jest duża.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy znaleźć można na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here