Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePo publikacji przez FOMC praktycznie niezmienionego oświadczenia, USD złapał momentum wzrostowe w stosunku do pozostałych walut. Mowa tutaj przede wszystkim o AUD, NZD, RBL oraz ZAR. Jest to mieszanka walut, które pod względem fundamentalnym są zbyt wysoko wycenianie i bardzo wrażliwe na jakiekolwiek wzrosty dolara amerykańskiego. Oprócz tego, USD/JPY odbił się od wieloletnich szczytów na 108.40, a EUR/USD nie było w stanie utrzymać poziomu 1.29.

Wczorajsze posiedzenie FOMC nie przyniosło nic nowego - reakcja rynkowa była jednak bardzo silna
Wczorajsze posiedzenie FOMC nie przyniosło nic nowego – reakcja rynkowa była jednak bardzo silna

Credit Agricole zauważa, że tak dynamiczna akcja cenowa była efektem praktycznie niezmienionego przekazu ze strony FOMC. Komitet przekazał rynkom te same informacje miesiąc wcześniej. Oczywiście nie słyszeliśmy już opinii o tym, że na rynku pracy widoczne jest „wyraźne” spowolnienie. FOMC usunął również ze swojego języka zwrot „wydłużony okres czasu” (odniesienie do podwyżki stóp). W przypadku ogólnych prognoz gospodarczych dokonano tylko niewielkich korekt.FOMC bardziej gołębie niż przewidywaliśmy

Zbierając wszystkie informacje – i nie zwracając uwagi na zachowanie cen – CA uważa, że wczorajsze oświadczenie było bardziej gołębie niż się spodziewano. Jakby nie było, rynek ponownie skupia się na dots’ach (kropkach). Mediana wzrosła tutaj o 25 punktów bazowych do poziomu 1.375% (koniec 2015 roku) i o 37.5p.b. do 2.875% (koniec 2016 roku).

Czy byki wkrótce wypną się na amerykańskiego dolara?
Czy byki wkrótce wypną się na amerykańskiego dolara?

Rynek najwyraźniej zignorował informacje podane w oświadczeniu, zamiast tego skupiając się na aktualizacji prognoz odnośnie podwyżek stóp procentowych. CA spodziewa się, że rynek zbyt wysoko ocenia znaczenie kropek jako narzędzia polityki monetarnej – zwiększa to ryzyko nagłego osunięcia USD.

Większość wskaźników (pozycjonujących i technicznych) krótkoterminowych wskazuje, że szansa korekty na dolarze amerykańskim jest coraz większa. DXY nie był w stanie pokonać poziomu 84.93 od 2010 roku – pomimo wielu okazji. Credit Agricole największe ryzyko korekty widzi na EUR/JPY. Uwagę należy jednak zachować również na parach z AUD i GBP.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here