Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Według ekonomistów Credit Agricole, zaplanowane na ten tydzień minutes” amerykańskiego FOMC skoncentrują się przede wszystkim na nowych wytycznych dotyczących instrukcji wyprzedzających oraz skrótowym przekazaniu opinii Komitetu odnośnie odejścia od progów ilościowych w Forward Guidance. Dyskusja dotycząca perspektyw zwijania najprawdopodobniej ugruntuje oczekiwania odnośnie taperingu 10 miliardów dolarów co spotkanie – CA nie wyklucza jednak, że będziemy mogli usłyszeć kilka propozycji przyspieszenia obecnego programu zwijania.

Co do odejścia w programie Forward Guidance od progów ilościowych na rzecz bardziej jakościowych miar, Komitet dyskutował będzie o udoskonaleniu instrukcji wyprzedzających i tego, na jakich wskaźnikach z rynku pracy członkowie FOMC powinni skupić się najmocniej. Podczas protokołów poruszony zostanie również temat dokumentu Summary or Economic Projections (Podsumowanie Prognoz Gospodarczych) oraz powszechnej wśród członków FOMC opinii, według której FED powinien jasno pokazać jakie jest jego stanowisko odnośnie przyszłej sytuacji gospodarczej oraz na rynku pracy, co w efekcie mogłoby przełożyć się na decyzje polityki monetarnej.

Spora ilość członków FEDu podkreślała ostatnio, że oprócz stopy bezrobocia zwraca uwagę na liczbę osób pozbawionych pracy od dłuższego okresu czasu, pracujących na niepełny etat z powodów ekonomicznych, stosunek poszukujących pracy do liczby dostępnych miejsc, liczbę osób dobrowolnie rezygnujących z dalszej pracy oraz powolne tempo przyrostu zarobków.

Credit Agricole jest przekonany, że podczas „minutes” amerykańskiego FOMC mówić będzie się o prognozach inflacyjnych. Członkowie FEDu wyrazili swoje zaniepokojenie niską inflacją stwierdzając jednocześnie, że w kolejnych kwartałach 2014 roku powinna odbić do góry dzięki przyspieszającemu wzrostowi gospodarczemu.

Ekonomiści CA przewidują dodatkowo, że część członków Komitetu może wnieść propozycję zwiększenia liczby konferencji prasowych z udziałem Jannet Yellen, dostarczając rynkom jeszcze więcej instrukcji wyprzedzających.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here