Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Jen od kilku tygodni utrzymuje się w ścisłej czołówce najsilniejszych walut G10. Dobitnym tego przykładem są wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni, w których USD/JPY straciło ponad 550 pips. Czy byczy rajd JPY dobiegł końca? Czy jest to jedynie przystanek przed dalszymi spadkami na parach z jenem? Odpowiedzi szukają analitycy Credit Agricole:

Jen w ostatnich dniach szczególnie mocno pokazał swoją siłę. Służyły mu przede wszystkim niestabilny apetyt na ryzyko oraz liczne komentarze oficjeli rozważających interwencję na rynku walutowym – czytamy w dzisiejszym komentarzu rynkowym Credit Agricole.

chart

Patrząc na ogrom spadków oraz obecny sentyment do ryzyka na rynku nie można wykluczyć korekty USD/JPY czy innych par powiązanych z jenem. Za taką opcją przemawiają też prognozy analityków banku, którzy przewidują znacznie bardziej agresywną postawę Bank of Japan w związku z tak dużą i tak bardzo niepożądaną aprecjacją jena.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD – byki w ataku
Następny artykułEUR/GBP coraz bliżej okazji zakupowej
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here