Naga MarketsUSD w pierwszej połowie lutego stracił sporo stabilnego gruntu pod nogami – według Credit Agricole jedną z głównych przyczyn była nieudana próba odbudowy siły waluty dzięki ponownemu wzrostowi rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Pozytywniej nastawione do ryzyka środowisko podważyło część zapotrzebowania na amerykańskiego dolara, podczas gdy napływające z rynku dane makro okazały się dużym zaskoczeniem – indeks ISM Manufacturing (bazujący na ankietach pobranych z ponad 300 przedsiębiorstw przemysłowych przez Instytut Zarządzania Podażą) oraz raport o zatrudnieniu w sektorze poza rolniczym wyraźnie odbiły się na popycie na USD.

Dzisiejsza publikacja danych dotyczących wysokości sprzedaży detalicznej w styczniu będzie kolejną okazją do zmierzenia poziomu konsumpcji na przełomie roku 2013/2014. Na niekorzyść dla amerykańskiego dolara stosunkowo płaski wynik nie zapewni mocnego uzasadnienia do zakupu waluty.

Credit Agricole uważa, że w najbliższym czasie oznacza to niewielki potencjał USD do odbicia. W przeciągu następnych tygodni bank prognozuje jednak rajd zwyżkowy waluty wynikający z wyższych dochodów amerykańskiej gospodarki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here