Naga MarketsEuro w ostatnich tygodniach wyraźnie się osłabiło niemal względem wszystkich walut, głównie poprzez coraz większe oczekiwania inwestorów do poszerzenie luzowania polityki monetarnej przez EBC. Jednak po ostatniej konferencji EBC wydaje się, iż stopa procentowa po ostatniej obniżce osiągnęła dno, którego w najbliższych miesiącach nie powinna przekroczyć, sam Draghi powiedział bank centralny prawdopodobnie powstrzyma się od uruchomienia dodatkowych środków w nadchodzących miesiącach. Wobec tego analitycy Credit Agricole oczekują jedynie niewielkich spadków od obecnych poziomów, przynajmniej w krótkim terminie. Jednak ciągle uważają, iż Euro nadal będzie traciło względem walut surowcowych, dlatego nadal utrzymują krótką pozycję na EURAUD z poziomu 1,5115 celując na spadek w okolice 1,3425 w najbliższych miesiącach.

W związku z powyższym CA zmienił swoje prognozy na najbliższe miesiące dla EURUSD, EURJPY oraz EURGBP. Jak widać w każdym przypadku zakłada iż euro będzie słabsze niż analitycy przewidywali kilka miesięcy temu, jednak nadal większa fala osłabienia europejskiej waluty ma nastąpić dopiero w 4 kwartale tego roku.Biorąc pod uwagę stabilny poziom stóp procentowych w UE osłabienie Euro w najbliższych miesiącach powinno zahamować szczególnie względem USD. Na zmianę takiego scenariuszu może wpłynąć jedynie bardziej jastrzębia polityka FED, co powiększy rozbieżności z polityką EBC jednak CA uważa iż taka sytuacja nie będzie miała miejsca w najbliższych miesiącach.

Biorąc po uwagę przedstawione wyżej warunki przy zajmowaniu krótkich pozycji względem euro (przy obecnych poziomach) należy wykazać się szczególną ostrożnością w najbliższych miesiącach.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here