Naga MarketsCraig Wright został oskarżony o popełnienie plagiatu. Chodzi jednak o… jego pracę doktorską.

  • PaintedFrog twierdzi, że praca doktorska Wrighta to plagiat.
  • Opublikował w sieci porównanie obu prac.

Wright to plagiator?

PaintedFrog, anonimowy autor, który wcześniej oskarżył dr. Craiga Wrighta o plagiat, opublikował swoją analizę pracy doktorskiej Wrighta z 2017 roku. Zamieścił w sieci rzekome fragmenty pracy Wrighta i twierdzi, że ten splagiatował „ogromne ilości treści i przeredagował je tak, aby uniknąć [wykrycia] przez narzędzia do automatycznego wykrywania [plagiatów]. W większości przypadków po prostu zastępował [wyrazy ich] synonimami”.

 

PaintedFrog oskarżył Wrighta o wykorzystanie treści z „Data Mining: Desktop Survival Guide” Grahama Williamsa ze styczniu 2008 r., ale też „Ethical Hacking” Reto Baumanna z 2002 r., a do tego nawet strony internetowej profesora ornitologii.

Do tego „Wright skopiował wyraźne błędy, które były już obecne w materiale źródłowym, i ich nie poprawił”.

Porównanie treści można zobaczyć np. tutaj.

Szkody wyrządzone przez plagiat i oszustwo, które pociąga za sobą, szkodzi nie tylko zaangażowanym osobom, ale także całej społeczności zajmującej się bezpieczeństwem informacji – dodaje Painted Frog.

Wright bardzo chroni swoją reputację i podjął już ponoć kroki prawne przeciwko licznym osobom ze społeczności kryptowalut które oskarżyły go o oszustwo. PaintedFrog powiedział, że postanowił pozostać anonimowy, aby uniknąć potencjalnych działań prawnych.

Cragi Nakamoto

Sam Craig od dawna twierdzi, że to on stworzył BTC, więc jest Satoshim Nakamoto. Mało tego, chce niejako zmusić wszystkich dookoła, żeby uznali, że tak właśnie jest. Właściwie dotąd nie przedstawił na to żadnych dowodów, których nie udałoby się szybko obalić.

Jego postać budzi więc ogromne kontrowersje i sprzeczne emocje. To ktoś typu “kochaj albo nienawidź”. Jeśli faktycznie okaże się, że Wright splagiatował nawet swoją pracę doktorską, z pewnością podważy to jego wizerunek.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here