Naga MarketsCraigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

Craig Wright to znana osobowość wśród inwestorów kryptowalutowych. Był członkiem obozu, który doprowadził do wydzielenia Bitcoin Casha z oryginalnego Bitcoina. Kolejnym jego krokiem było stworzenie Bticoina SV, gdyż uważa iż jest to jedyny słuszny Bitcoin, a sam siebie nazywa prawdziwym Satoshi Nakamoto. Wright złożył dziś wniosek o zarejestrowanie w Urzędzie Praw Autorskich USA, chcąc potwierdzić swoje roszczenia do własności nad oryginalnym kodem Bitcoina i białą księgą Satoshi.


Rejestracja nie oznacza nadania praw autorskich

Rejestracja w Urzędzie Praw Autorskich nie oznacza nadania prawa własności, ani nie jest to oficjalny patent. Proces praw autorskich pozwala każdemu zarejestrować cokolwiek w celu przygotowania procesów sądowych związanych z prawem własności.

W przyszłości Wright zamierza przepisać prawa autorskie na Stowarzyszenie Bitcoin, aby utrzymać je na korzyść ekosystemu Bitcoina. Stowarzyszenie Bitcoin to globalna organizacja branżowa dla firm używających najpopularniejszą kryptowalutę. Obsługuje BSV i jest właścicielem oprogramowania klienckiego Bitcoin SV – brzmi komunikat zagranicznej prasy.

Jimmy Nguyen, założyciel firmy nChain, firmy kryptowalutowej odpowiedzialnej za rozwój BSV skomentował możliwość potwierdzenia prawdziwego twórcy BTC:

Jestem podekscytowany możliwością uznania Craiga Wrighta za autora przełomowej białej księgi Bitcoin i oryginalnego kodu. Lepiej niż ktokolwiek inny Craig rozumie, że Bitcoin został stworzony jako skalowany blok, który ma zasilić elektroniczną gotówkę dla miliardów ludzi i być globalną księgą danych dla największych aplikacji korporacyjnych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Craigiem i innymi, aby jego oryginalna wizja została uznana i realizowana za pośrednictwem BSV.

Z kolei Jerry Brito, dyrektor grupy adwokackiej Coin Center napisał na Twitterze:

– Rejestracja praw autorskich polega po prostu na wypełnieniu formularza. Urząd ds. Praw autorskich nie bada ważności roszczenia – po prostu to rejestrują. Niestety nie ma oficjalnego sposobu zakwestionowania rejestracji. Jeśli istnieją konkurencyjne roszczenia, Urząd po prostu zarejestruje je wszystkie.

Craig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut od kilku lat próbuje udowodnić całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto (twórcą Bitcoina). W swoim niedawnym wpisie Wright tłumaczy dlaczego obecny Bitcoin nie powinien być uważany za oryginalny BTC oraz skąd wynika różnica zdań pomiędzy nim oraz osobami chcącymi kopiować projekty kryptowalutowe.

Craig Wright uważa także, że żadna kryptowaluta oraz żaden system nigdy nie będzie w stanie zatrzymać rosnącego zadłużenia.

– Dług jest umowny. Dopóki nie zakażą zawierania wszelkich umów dług będzie istniał. Zakaz wszystkich umów oznaczałby zakaz wszelkiego handlu – oznajmił Wright.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here