Naga Markets
Craig Wright.

Craig Wright zeznał przed norweskim sądem, że nadepnął na dysk twardy z hasłami, które służyły do odblokowania dostępu do adresów z Bitcoinami wydobytymi za czasów Satoshiego Nakamoto. Australijski informatyk w dalszym ciągu podtrzymuje, iż to on sam jest twórcą BTC, pomimo że nigdy nie udało mu się dostarczyć dowodów, które by to potwierdziły. 

Craig Wright powtarza, że celowo pozbawił się kluczy do BTC

Kontrowersyjny biznesmen i informatyk, który znany jest wśród społeczności kryptowalutowej ze względu na to, iż usilnie twierdzi, że to on stworzył Bitcoina, powtórzył w sądzie wymówkę dot. tego, z jakiego powodu nie może poruszyć środków z portfela należącego do Satoshiego Nakamoto. Z doniesień medialnych wynika, że mężczyzna ten zeznał w środę, iż celowo nadepnął na dysk twardy z kluczami prywatnymi do odblokowania dostępu do adresu kryptograficznego, do którego przypisane są BTC z ery Satoshiego Nakamoto. 

Craig Wright próbuje wmówić innym, że to on stworzył Bitcoina od 2016 r. Przez ostatnie lata toczył on również batalie sądowe z rodziną zmarłego Davida Kleimana, który pomagał w rozwoju BTC w początkowej fazie istnienia tej wirtualnej waluty. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Informatyk ten mógłby bez problemu udowodnić światu, iż jego twierdzenia są prawdziwe, poruszając Bitcoinami należącymi do Satoshiego Nakamoto. Craig Wright nigdy jednak tego nie zrobił, tworząc na ten temat szereg wymówek dot. tego, gdzie znajdują się jego klucze prywatne służące do odblokowania dostępu do portfela BTC. 

XTB

Finalnie biznesmen ten poprzestał na powtarzaniu, że w 2016 r. celowo zniszczył dysk twardy z hasłami do adresów kryptograficznych z fortuną w Bitcoinie. Proces toczący się w Norwegii, w którym ostatnio brał udział, dotyczył użytkownika znanego na Twitterze pod kryptonimem Hodlonaut (prawdziwe nazwisko Magnus Granath), który opublikował serię wpisów twierdzących, iż Craig Wright jest zwykłym oszustem. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSTS planuje wypłatę zaliczkowej dywidendy w okolicach połowy października
Następny artykułAdobe kupuje firmę projektową Figma za 20 miliardów dolarów
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here