Naga MarketsSamozwańczy twórca bitcoina (BTC) Craig Wright rzekomo dostarczył sądowi sfabrykowane dowody w celu udowodnienia umowy powierniczej ze swoimi powodami, jak wynika z dokumentów ujawnionych przez prawnika sądowego Stephena Palleya na Twitterze 3 lipca. Sprawa dot. bitcoinów, które Wright zagarnął od pierwotnego właściciela Dave’ Kleimena.

Według Palley’a dokumenty w sprawie, które przedłożył samozwańczy Satoshi Nakamoto, zawierają wiele chronologicznych rozbieżności.

Wright oszustem i złodziejem?

Wśród dokumentów złożonych w Sądzie Rejonowym Dystryktu Południowego Florydy 3 lipca, jest jeden przedłożony jako dowód współpracy między Wrightem a zmarłym 6 lat temu Davidem Kleimanem, którego prawnicy złożyli sprawę przeciwko Wrightowi w lutym 2018 r. Prawnicy Kleimana oskarżają Wright o kradzieży setek tysięcy bitcoinów w wartości ponad 5 miliardów dolarów. Miało to mieć miejsce po śmierci Kleimana w kwietniu 2013 roku.

Chociaż przedstawiony dokument jest rzekomo datowany na 23 października 2012 r., metadane pliku wskazują, że dokument został utworzony po śmierci Kleimana, jak stwierdził Palley.

Po oskarżeniu Wrighta o fałszowanie dokumentów sądowych, Palley zakpił nawet, że “wynalazca bitcoina może podróżować w czasie.”

Wright to kłamca?

Pod koniec czerwca Wright oświadczył, że nie może zastosować się do nakazu sądowego, aby dostarczyć listę wszystkich swoich wczesnych adresów w sieci bitcoina.

Pojawia się też coraz więcej dowodów na to, że nie jest on Satoshim.

W poście z 6 kwietnia Wright napisał o konfiguracji, z której korzystał podczas uruchamiania węzłów sieci BTC, a także o liczbie używanych maszyn i miejscu, w którym je trzymał. Przebywał ponoć na swoim ranczo w Bagnoo w Australii. Ponadto korzystał z domu w okolicach Sydney.

Zauważył, że udał się na swoje ranczo zarówno 3 stycznia, kiedy powstał blok genesis, jak i i parę dni później – 9 stycznia.

Jednak obecne badania pokazały, że lokalizacja Satoshi’ego Nakamoto w tym czasie nie znajdowała się w Australii. Twórca BTC odpalił blockchaina w Kalifornii.

Użytkownik Bounty Hunter z Twittera, powszechnie uważany za najlepszy autorytet w tej sprawie, jako pierwszy wskazał dokładną lokalizację Satoshi’ego Nakamoto, gdy ten startował z projektem. Na swoim blogu w 2016 r. naukowiec ujawnił dwa adresy IP używane do wysyłania i odbierania bitcoinów 10 stycznia 2009 r.

Jako że w tym czasie jedynymi osobami pracującymi nad projektem byli Hal Finney i  Satoshi Nakamoto, stosunkowo łatwo było ustalić, który z nich należał do tego drugiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here