Naga Markets

Craig Wright podający się za twórcę bitcoina wygrywa proces i utrzymuje BTC warte 50 mld USDCraig Wright, australijski informatyk, który zyskał popularność, twierdząc, że jest twórcą bitcoina, wygrał ważny proces sądowy, który pozwala mu utrzymać BTC warte 50 miliardów dolarów. Rzekomy “Satoshi Nakamoto” musi jednak zapłacić 100 milionów dolarów na rzecz W&K Information Defense Research LLC.

Koniec batalii prawnej rzekomego twórcy bitcoina

Sędziowe z Miami orzekali na korzyść Wrighta, ratując go przed zapłaceniem swojemu byłemu partnerowi biznesowemu połowę zachowanych bitcoinów. Wright był uwikłany w sprawę cywilną w Miami, która doprowadziła go do bezpośredniego konfliktu z rodziną jego byłego zmarłego partnera biznesowego i eksperta od informatyki śledczej, Dave’a Kleimana. 

Prokuratura twierdziła, że Kleiman był współtwórcą bitcoina wraz z Wrightem i był uprawniony do połowy spekulowanej fortuny Satoshiego. Prokuratura domagała się również praw do własności intelektualnej kryptowaluty.

W grę wchodziło około 1,1 miliona bitcoinów, z czego połowa miała zostać wypłacona Kleimanowi. Były to pierwsze bitcoiny, które zostały wydobyte i mogły być trzymane tylko przez osobę, która była bezpośrednio związana z kryptowalutą od samego początku.

Sąd Federalny w West Palm Beach w Miami orzekło na korzyść Wrighta i stwierdziło, że nie ma dodatkowej potrzeby wpłacania 1,1 miliona bitcoinów do majątku Kleimana. Sędzia ustalił ten werdykt po tygodniowym studiowaniu sprawy, analizowaniu zawiłych postępowań systemu kryptowalut i ich niejednoznacznego pochodzenia.

— To było niezwykle dobre rozstrzygnięcie i czuję się całkowicie usprawiedliwiony – powiedział Craig Wright w wideo opublikowanym na Twitterze.

Jednakże, Sąd nakazał Wrightowi zrekompensować 100 milionów dolarów na rzecz W&K Info Defense, spółki joint venture utworzonej przez Wrighta i Kleimana. Pieniądze zostaną bezpośrednio wpłacone na oficjalne konto firmy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasz klient, W&K Information Defense Research LLC, wygrał 100 000 000 USD, odzwierciedlając fakt, iż Craig Wright niesłusznie przejął aktywa związane z bitcoinami od W&K – oświadczył prawnik W&K.

Wright powiedział mediom, że nie złoży kolejnej apelacji w sądzie, sygnalizując koniec wieloletniej batalii prawnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here