Naga MarketsCraig Wright oświadczył, że otrzymał klucz do bitcoinowej fortuny wartej blisko 10 mld dolarówJak poinformował Craig Wright, samozwańczy twórca Bitcoina (BTC), przybył już wyczekiwany kurier (bonded courier), który przekazał ważne informacje umożliwiające dostęp do bitcoinowej fortuny.

Według wniosku wniesionego do amerykańskiego Sądu Rejonowego na Południowej Florydzie z 14 stycznia, strona trzecia „dostarczyła niezbędne informacje i wycinek klucza, aby odblokować zaszyfrowany plik”, co najwyraźniej odnosi się do „tajemniczego”, anonimowego pośrednika z kluczami prywatnymi niezbędnymi do odblokowania bitcoinowego skarbca wartego 9,6 miliarda dolarów.

Kurier pomoże w rozwikłaniu zagadki?

W innym wtorkowym wniosku do Sądu, adwokaci brata zmarłego obecnie partnera biznesowego Wrighta, Dave’a Kleimana, napisali, że Wright podał listę jedynie 16404 adresów, ale nie podał informacji o kurierze.

Ten tak zwany ‘kurier’ miał pierwotnie przybyć 1 stycznia, chociaż Wright nie potwierdził ani nie zaprzeczył, czy miało to miejsce właśnie wtedy wtedy. Zamiast tego Wright zwrócił się do pośrednika o przedłużenie w celu odblokowania zaszyfrowanego „Tulip Trust”, o które toczy się postępowanie.

Zobacz też: Jakie są szanse na znalezienie zyskownej strategii handlowej w Internecie?

10 stycznia, sędzia okręgowy USA, Beth Bloom przyznała Wrightowi czas do 3 lutego, aby powiadomić sąd o przybyciu kuriera.

“Powodowie żądają otrzymania odpowiedzi na siedem pytań dotyczących kuriera, na które Craig musi odpowiedzieć w ciągu 10 dni. Powodowie wykorzystają następnie te odpowiedzi, aby odkryć informacje o kurierze i jego firmie” – napisali prawnicy Kleimana.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bój o bitcoinową fortunę

Bitcoinowy “Tulip Trust”, który rzekomo skupia 1,1 mln BTC znajduje się w centrum zaciekłego sporu między Wrightem a spadkobiercami Kleimana. Kleiman pozwał Wrighta, twierdząc, że ten przywłaszczył Bitcoiny i manipulował dokumentami, e-mailami i inną korespondencją w celu zdefraudowania własności jego brata.

Sędzia Bloom wyraził wątpliwości co do istnienia kuriera oraz ilości spornych Bitcoinów. Wright był wcześniej potępiany przez sąd za to, że nie wykazał wszystkich posiadanych przez siebie Bitcoinów. Twierdził, że „niemożliwe” będzie wykonanie nakazu sądowego, ponieważ jego Bitcoiny zostały zaszyfrowane przez skomplikowany program Shamir Secret Sharing.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here