Naga MarketsCraig Wright grozi całemu rynkowi kryptowalut. Ostrzega, że miliardy dolarów w bitcoinach mogą wkrótce zalać rynek cyfrowych walut po jego przegranej rozprawie sądowej.

Wydaje się, że inwestorzy nie traktują jednak słów samozwańczego Nakamoto zbyt poważnie. Może wręcz podejmują to wyzwanie, ponieważ kurs bitcoina wręcz nie drgnął w czasie 24 h. Nadal 1 coin kosztuje ok. 10 150 USD – zgodnie z CoinMarketCap.

Craig Wright przegrał rozprawę

O co dokładnie chodzi? O rozprawę sądową, w ramach której spadkobiercy zmarłego 6 lat temu Daivda Kleimena, byłego wspólnika Wrighta, domagali się od tego drugiego miliardów dolarów w BTC, które ten ponoć ukradł Davidowi.

Teraz Craig, zgodnie z wyrokiem sądu, musi przekazać aż 5 miliardów dolarów swojego majątku na rzecz brata Kleimena. Ira Kleiman, brat Davida, odziedziczył więc wspomniane miliardy dolarów w kryptowalutach. Tyle że będzie musiał zapłacić od tego podatek. I stąd obawy o zalanie giełd bitcoinami.

„Rodzina Kleimana długo czekała na odzyskanie aktywów, które powinny zostać jej zwrócone już wkrótce po tragicznej śmierci Dave’a w 2013 roku”

– mówi Devin Freedman, partner w Roche Freedman LLP, który prowadził sprawę Kleimenów.

Kim był David Kleimen?

Kleimen jest postacią bardzo interesującą i zarazem zagadkową. Był współpracownikiem Wrighta, genialnym informatykiem i jednym z  pierwszych użytkowników bitcoina i blockchaina na świecie. Niektórzy uważają, że to on był Satoshim Nakamoto.

Sam Wright od lat stara się udowodnić wszystkim, że to on stworzył BTC.

“Nie muszę decydować, i nie decyduję, czy dr Wright jest naprawdę Satoshim Nakamoto. Nie jestem również zobowiązany do decydowania, i nie decyduję o ilości bitcoinów, jeśli w ogóle, którą kontroluje dziś dr Wright”

– powiedział sędzia Bruce E. Reinhart, który teraz badał sprawę majątku po Kleimenie.

Reinhart podsumował też rozprawę w następujący sposób:

“Odkryłem, że dr Wright celowo przedłożył Sądowi fałszywe dokumenty, utrudnił postępowanie sądowe i złożył fałszywe zeznania.”

Oznacza to ostateczną klęskę Wrighta, który na trwałe został już chyba czarną owcą rynku BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here