Naga MarketsCraig Wright ponoć twierdzi, że nie przeniósł 50 bitcoinów z jednego z konta „Satoshiego Nakamoto”. O sprawie poinformował Calvin Ayre, miliarder-dobroczyńca ze społeczności Bitcoin SV.

  • Wczoraj w sieci BTC doszło do zaskakujące transferu środków – ruszono 50 coinów, które wykopano w 2009 r.
  • Nie jest jasne, kto dokonał tego transferu.

Craig Wright: nie, nie ruszyłem tych środków!

W środę zauważono, że w sieci BTC anonimowa osoba przeniosła 50 BTC ⁠ – około 486 000 USD – z adresu zawierającego coiny wydobyte zaledwie miesiąc po uruchomieniu głównej sieci bitcoina w 2009 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pojawiły się pytania, czy za tym ruchem stał sam Satoshi Nakamoto. A tym ponoć jest Craig Wright. Przynajmniej on sam tak uważa. Wiemy już jednak, że tak nie jest, o czym poinformował Calvin Ayre, miliarder-dobroczyńca ze społeczności Bitcoin SV.

Potencjalne krzywoprzysięstwo?

Problem polega na tym, że wspomniany adres, 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh, jest wymieniony w dokumencie sądowym w sprawie dot. majątku po Davidzie Kleinmanie, którego środki w BTC ponoć przejął po jego zgodnie właśnie Wright.

Wright powiedział w sądzie, że ma dostępu do kluczy prywatnych do m.in. wspomnianego adresu. Ostatecznie teraz, gdyby on sam przeniósł 50 BTC, miałby kłopoty, bowiem okazałoby się, że kłamał przed sądem.

Nie jest więc jasne, kto dokonał tego transferu. Prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiemy.

Kto jest właścicielem adresu?

Adres musi należeć jednak do kogoś, kto był członkiem społeczności BTC od samego początku, bowiem bitcoiny, jakie na nim zdeponowano, wykopano niemal na samym początku działania sieci.

Członkowie społeczności kryptowalut uważają, że faktycznie należy on do Nakamoto, co sugerowałoby, że ten nadal żyje, ale się ukrywa. Złożyciel Blockstream, Adam Back, myśli jednak, że gdyby prawdziwy Satoshi miał zlikwidować część swoich krypto-aktywów, wybrałby bardziej anonimowy adres. Jaka jest prawda? Nie wiemy…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here