Naga MarketsPKN Orlen testuje spadkową linię oporu. Dino Polska z nowym historycznym maksimumPoczątek tygodnia na krajowym rynku przyniósł niewielkie zmiany notowań FW20. Na wykresie dziennym kurs instrumentu od początku czerwca pozostaje w trendzie bocznym, którego granice to 1735 i 1855 pkt. Ostatnie notowania nieznacznie naruszają górne ograniczenie, ale nie można tego jeszcze uznać za przebicie.

Niewielkie odchylenia głównych indeksów na zagranicznych giełdach

Świece doji po piątkowej i poniedziałkowej sesji wskazują z jednej strony na stan równowagi, z drugiej na osłabienie wykazywanego wcześniej impetu wzrostowego. Trwający sezon wakacyjny podkreślają utrzymujące się niskie obroty. Wskaźniki AT nie dodają nowych obserwacji, RSI porusza się w strefie neutralnej, MACD oscyluje blisko linii sygnalnej, niskie wartości ADX podkreślają obecność tendencji horyzontalnej. Wśród spółek indeksu bazowego zwraca uwagę zachowanie DINOPL, którego notowania weszły na nowe historyczne maksimum. PKNORLEN, mający większy udział w WIG20, testuje dwumiesięczną, spadkową linię oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania zakończyły się niewielkimi odchyleniami głównych indeksów. Jedynie technologiczny Nasdaq odnotował wyraźniejszą zwyżkę osiągając w trakcie notowań nowe historyczne maksimum. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here