Naga MarketsCP Developer ma termin na przejęcie Budimeksu Nieruchomości do 24 majaBudimex przesunął termin dla CP Developer na zamknięcie transakcji sprzedaży Budimeksu Nieruchomości do 24 maja, podał Budimex. Wcześniejszy termin zamknięcia transakcji to 7 maja.

Budimex przesunął termin dla CP Developer na zamknięcie transakcji sprzedaży

“W związku z wnioskiem złożonym przez CP Developer S.àr.l. z siedzibą w Luksemburgu, czyli podmiotu, który na podstawie umowy z 22 lutego 2021 r. zobowiązał się nabyć udziały w Budimex Nieruchomości sp. z o.o. w siedzibą w Warszawie, wskazującym na techniczne kwestie przygotowania ostatecznej dokumentacji finansowej, strony uzgodniły nowy termin zamknięcia transakcji na 24 maja 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec marca br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie udziałów Budimex Nieruchomości przez podmioty kontrolujące CP Developer. Jak informował wówczas Budimex, zawarcie umowy przenoszącej własność udziałów (umowa rozporządzająca) miało nastąpić po udokumentowaniu przez nabywcę zapewnienia finansowania dla realizacji nabycia udziałów, co nabywca powinien wykonać najpóźniej do 7 maja 2021 r.

Jak podkreślała spółka, dopóki nie nastąpi zawarcie umowy rozporządzającej, Budimex nie rezygnuje z pozostałych opcji strategicznych.

W lutym br. Budimex zawarł warunkową umowę sprzedaży wszystkich udziałów w swojej spółce zależnej – Budimex Nieruchomości na rzecz CP Developer S.àr.l., spółki utworzonej przez podmioty powiązane z Cornerstone Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Crestyl Real Estate s.r.o., spółką prawa czeskiego. Łączna cena sprzedaży udziałów została ustalona na kwotę 1 513 mln zł i będzie pomniejszona o wartość dywidendy za 2020 rok, która zostanie wypłacona Budimeksowi przez spółkę.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here