Naga MarketsGiełda znalazła się w niezwykle spekulacyjnym etapie, gdzie w obliczu niskich stóp procentowych inwestorzy cały czas skupują nieustannie drożejące spółki, komentował podczas programu Artyści Rynków dyrektor regionalny CMC Markets, Łukasz Wardyn. Całe nagranie z drugiej części audycji emitowanej co czwartek na antenie Comparic24.tv, w której poruszono kwestie mało perspektywicznych branż w obliczu pandemii, znajduje się poniżej.

  • W pierwszej części materiału mówiono o gigantach technologicznych Wall Street, tak zwanych spółkach FAANG. ZOBACZ
  • Inwestorzy panicznie kupują coraz droższe akcje obawiając się, że zostaną ominięci przez wzrosty i szanse zarobku
  • Indeksy giełdowe w USA rysują nowe, historyczne maksima i coraz wyraźniej odklejają się od realnej gospodarki, która ma przed sobą problemy związane z negatywnymi skutkami koronawirusa

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z fundamentami, inwestorzy w cenach uwzględnili już scenariusz wygasania pandemii, przez co za chwilę wzrostów może już nie być. Gdy sytuacja wróci do normy niezbędne będzie zajęcie się tym całym bałaganem i zadłużeniem, pojawi się konieczność podnoszenia stóp procentowych i być może podatków, w efekcie czego giełdy czekać może korekta – komentował Łukasz Wardyn.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBinance reklamuje bitcoina na przystankach autobusowych w Londynie
Następny artykułPolska gospodarka kurczy się o 8,2% w II kwartale, podaje GUS
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here