Naga MarketsW miniony tydzień przybyło nam aż 15 nowych pozycji z czego aż 5 należy do Morgan Stanley, który jest zdecydowanie najbardziej aktywnym dużym graczem w moim zestawieniu bo oprócz wspomnianych nowych pozycji posiada jeszcze 5 aktywnych pozycji otworzonych wcześniej. Ta spora ilość pozycji (w porównaniu do pozostałych instytucji z mojego zestawienia) przekłada się na pokaźny zysk który w chwili obecnej sięga niemal 1500 pipsów (uwzględniając wszystkie otwarte pozycje). Jeszcze jedną charakterystyczną cechą dla MS jest otwieranie pozycji na tej samem parze w okolicach wcześniejszego wejścia stąd w portfelu jest kilka pozycji na tej samej parze walutowej.
W tym tygodniu większość instytucji nie zapomniała o swoim niedźwiedzim nastawieniu w stosunku do EURUSD i jeżeli miała już krótkie pozycje do dokupywała nowe, a jeżeli nie miała to w ostatnie dwa dni tygodnia je otworzyła. Więcej informacji na ten temat jest w poniższym artykule. Kolejną ciekawą parą walutową okazała się USDCAD o czym też można poczytać w następującym artykule.Żeby nie było tak że wykorzystuję tylko artykuły moich kolegów to postanowiłem przedstawić również sytuację poziomów wejścia na otwartych pozycjach na GBPUSD oraz AUDUSD ponieważ te waluty posiada już kilka dużych graczy.
Jeżeli chodzi o GBPUSD to na chwilę obecną aktywne są tylko pozycje krótkie w portfelu Credit Agricol, Commerzbank oraz Morgan Stanley, któremu udało się złapać niemal szczyt. Wszystkie pozycją są na plusie z targetem krótkoterminowym 1,615 (CB) oraz długoterminowym w okolicy 1,56-57. Było kilka prób longów w grudniu jednak wszystkie już zostały zamknięte ze stratą.

W przypadku pary AUDUSD duże instytucje również liczą na umocnienie się dolara. Podczas piątkowych notowań było już blisko do osiągnięcia pierwszego targetu tj 0,8900. Kolejne targety to 0,8850, 0,8800 oraz 0,8700. Jak przyjrzymy się momentom wejścia to Morgan Stanley po raz kolejny ustrzelił szczyty – przypadek czy reguła? Z osądem trzeba jeszcze poczekać na analizę kilkudziesięciu kolejnych pozycji.


Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Podsumowania są świetne. Bardzo ciekawy jestem jak będzie po dłuższym okresie czasu – chociaż kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here