Naga Markets


PZ Cormay jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem aparatury medycznej.

cormay
źródło xStation 5

Notowania spółki od wielu lat poruszają się w szerokiej tendencji spadkowej, aczkolwiek spadki przerywane są nawet bardzo dynamicznymi odbiciami. Wydaje się, że obecnie trwa właśnie taki okres, gdyż od drugiej połowy ubiegłego roku notowania stabilnie wzrastają. W tym roku cena podeszła pod poziom wcześniejszych dołków co póki co wywołuje korektę spadkową. Patrząc na wykres, wydaje się, że w krótkim terminie kurs może spadać, kierując się w stronę linii trendu czyli okolic 1 zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Powodem słabej kondycji notowań są słabe wyniki finansowe. Spółka od dłuższego czasu notuje słabsze przychody, ale przede wszystkim brak zysków. Pewnym pozytywem jest np. to, że za trzy kwartały ubiegłego roku strata netto było mniejsza niż przed rokiem. Zdaniem prezesa spółki, najbliższy rok może okazać się przełomem i spółka wreszcie zacznie zarabiać. Wydaje się, że akcjonariusze czekają z niecierpliwością na kwestię zbycia udziałów firmy Diesse, a także na raport roczny, który poznamy 18 kwietnia. Równie ważnym dokumentem będzie opublikowany w połowie maja raport za pierwszy kwartał. Jeżeli wyniki nadal będą słabe to trudno oczekiwać aby kurs miał trwale rosnąć.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD, AUD/USD
Następny artykułRumunia nie wierzy w sukces kryptowalut
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Panie Łukaszu w związku z wyborami na Ukrainie oraz zwiększeniem obrotu na akcjach spółki COLA ENERGY oraz możliwością zmiany trendu SERDECZNIE PROSZĘ o ANALIZĘ NA ZAMÓWIENIE dla spółki COAL ENERGY proszę niech Pan napisze na maila czy jest to możliwe a jeśli tak to kiedy. SERDECZNIE Dziękuję. Bardzo polegam na Pana analizach

    Kamil Jóźwiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here